Spotkania Sieci Kultury w województwie pomorskim. Trwa nabór

Do 13 lutego trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy planują wziąć udział w konkursie regrantingowym Sieci Kultury.

Sieć Kultury jest częścią trzyletniego, ogólnopolskiego programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”, jego lokalnym operatorem jest Instytut Kultury Miejskiej. W pierwszym roku działania Sieci Kultury w województwie pomorskim z warsztatów, spotkań badawczych, mentorskich, informacyjnych i działań prowadzonych w ramach konkursów regrantingowych skorzystało niemal 1600 osób.

W lutym i w marcu odbędą się bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy planują wziąć udział w konkursie regrantingowym. Ekspertki opowiedzą o budowaniu partnerstw między sektorem edukacji i kultury, metodzie Action Learning i edukacji kulturowej. Terminy szkoleń: 24 – 25 lutego, 3 – 4 marca i 10 – 11 marca w Gdańsku. Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie, uczestnicy ponoszą jedynie koszty dojazdu. Rekrutacja trwa do 13 lutego na stronie

Tylko osoby, które wzięły udział w szkoleniu (jednym z terminów) będą miały możliwość aplikowania o środki w konkursie regrantingowym. Tegoroczne fundusze konkursowe to 80 000 zł, w tym 40 000 zł na realizację dwóch dużych projektów (wnioskowana kwota do 20 000 zł) i 40 000 zł na osiem mniejszych działań (wnioskowana kwota do 5 000 zł).

Szkolenie jest integralną częścią konkursu regrantingowego. Chcemy dać osobom aplikującym maksimum wsparcia w przygotowaniu dobrych wniosków i nawiązaniu jakościowych partnerstw, które będą mogli wykazać we wnioskach konkursowych, stąd dwudniowe, stacjonarnie szkolenie. Ten sam temat powtarzamy w trzech terminach, tak by jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać – dodaje Agata Andrasiak.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat programu „Sieć Kultury. Edukacja kulturowa w województwie pomorskim” zapraszamy na spotkania: 4 lutego w Wejherowie, 8 lutego w Pruszczu Gdańskim i Chojnicach, 10 lutego w Gdańsku i 13 lutego w Ustce.

Szczegółowy harmonogram

Informacje o rekrutacji na szkolenia i programie regrantingowym

Rekrutacja na szkolenie „Edukacja kulturowa i budowa partnerstw między sektorem edukacji i kultury” trwa od 13 stycznia do 13 lutego do godz. 14.00. Formularz zgłoszeniowy online znajduje się na stronie

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla osób, które chcą wziąć udział w późniejszym konkursie regrantingowym. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje wartość merytoryczna odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia.

Informacja o udziale w szkoleniu wysłana będzie najpóźniej 16 lutego 2017 roku.

Terminy szkoleń(do wybrania jeden):
24-25 lutego 2017 roku, miejsce: Gdańsk, siedziba CEN, sala 315
3-4 marca 2017 roku, miejsce: Gdańsk, siedziba CEN, sala 312
10-11 marca 2017 roku, miejsce: Gdańsk, siedziba CEN, sala 314

Adres: Centrum Edukacji Nauczycieli, al. gen. J. Hallera 14, 80-401 Gdańsk
Szczegółowy plan szkolenia pojawi się na stronie

Zakwaterowanie uczestników od godziny 16.00 w piątek (pierwszy warsztat rozpocznie się o godz. 18.00), zakończenie szkolenia koło godziny 18.00 w sobotę.

Koszty: Warsztaty są dla uczestników bezpłatne. Organizator zapewnia wyżywienie, nocleg w pokojach 2, 3 i 4-osobowych oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniu. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt dojazdu na miejsce szkolenia.