Konkurs dla młodych zespołów muzycznych „Musical Youth, czyli Młoda Metropolia”

Konkurs przeznaczony jest dla zespołów oraz solistów z Trójmiasta oraz okolic, stawiających swoje pierwsze kroki na scenach i w muzycznym świecie.

Od kilku lat Nadbałtyckie Centrum Kultury jest organizatorem konkursu dla młodych zespołów muzycznych „Musical Youth, czyli Młoda Metropolia”. Konkurs przeznaczony jest dla zespołów oraz solistów z Trójmiasta oraz okolic, stawiających swoje pierwsze kroki na scenach i w muzycznym świecie. Ideą imprezy jest zaprezentowanie szerszej publiczności mniej znane, początkujące zespoły. Udział w konkursie jest szansą dla zespołów i solistów na występ na Festiwalu „Metropolia jest Okey” w grudniu 2015r.

Regulamin

FB

Organizatorzy spośród nadesłanych zgłoszeń wybiorą 8 zespołów lub solistów, którzy zaprezentują się podczas finałowego przeglądu. W jury konkursu zasiądą m. in. dziennikarze muzyczni, przedstawiciel organizatora oraz trójmiejski muzyk. Jury wybierze jeden zespół lub solistę, który wystąpi w jednym z trójmiejskich klubów.

Dla zgłaszających się zespołów czy solistów nie przewidziano żadnych ograniczeń stylistycznych. Zakwalifikowani wykonawcy zaprezentują trzy utwory o łącznym czasie nie przekraczającym 15 minut.

Impreza odbędzie się 4 listopada o godzinie 18:00 w Klubie Parlament.

Na konkurs zespołów wstęp jest wolny dla publiczności.

Zgłoszenia zespołów przyjmujemy do 26 października 2015 r. Można je dostarczyć na adres e-mailowy: tomasz.lipski@nck.org.pl lub osobiście: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35, 80 – 851 Gdańsk z dopiskiem „Młoda Metropolia”.