Festiwal NARRACJE 2015 – otwarty nabór projektów

Instytut Kultury Miejskiej razem z Gdańską Galerią Miejską zapraszają artystów, dizajnerów, architektów, aktywistów i animatorów do składania propozycji projektów w ramach 7. edycji Festiwalu NARRACJE.

Festiwal NARRACJE odbywaj się w dniach 20-21 listopada 2015 roku w Gdańsku pod hasłem Przemytnicy.

Oficjalna strona

FB

Termin nadsyłania propozycji upływa 15 września 2015. Adres do przesyłania zgłoszeń: info@narracje.eu.

Tegoroczny otwarty nabór projektów jest zaproszeniem do przedefiniowania mieszkalnych kwartałów Nowego Portu (pomiędzy ulicami Oliwską i Wolności) w kategoriach nie-miejsc.

– Interesuje nas tranzytowy, ale też egalitarny charakter nie-miejsc. Przyglądamy się ich choreografii, którą wytycza system znaków, drogowskazów i sygnałów. Nie bez znaczenia są dla nas przemytnicze konotacje „nie-miejsca”, które wiążą się ze nielegalnymi strategiami wymiany, przekraczaniem granic, ale też oczekiwaniem i projektowaniem przyszłości – mówi kuratorka siódmej edycji NARRACJI, Anna Smolak

Sugerowane nie – miejsca: podwórka, pasaże, bramy, zaułki. Proponowane formy artystyczne: instalacje, sytuacje, spotkania, zdarzenia, choreografie, oznakowania, komunikaty, sygnały świetlne i dźwiękowe. W zgłoszeniu należy też uwzględnić listopadową aurę, nocną porę odbywania się Festiwalu i koncepcję kuratorską dostępną na stronie: www.narracje.eu. Osoby zainteresowane zgłoszeniem projektów prosimy o zapoznanie się z koncepcją kuratorską i kryteriami zgłoszeń na stronie www.narracje.eu.

O Festiwalu NARRACJE

NARRACJE to odbywający się od 2009 roku festiwal artystycznych instalacji wizualnych, które po zmroku ożywają w przestrzeni publicznej listopadowego Gdańska. NARRACJE powstały po to, by eksplorować miejskie wątki i konteksty oraz tworzyć nowe gdańskie opowieści.

Do 2011 roku program Festiwalu tworzyła niemiecka kuratorka, Bettina Peltz. W 2012 roku w drodze międzynarodowego otwartego konkursu kuratorem NARRACJI został działający w Stanach Zjednoczonych Kanadyjczyk, Steven Matijcio, autorem programu NARRACJI 2013 był niezależny nowozelandzki kurator, Rob Garrett, a w 2014 roku swoją koncepcję zrealizowali Anna Witkowska i Adam Witkowski. W roku 2015 kuratorką Festiwalu jest Anna Smolak.