„Ciągnij książki za języki” i „Kino na temat”– warsztaty dla dzieci w IKM

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na warsztatowy weekend z książką i filmem.

Terminy:
24.09.2016, godz. 12.00 – warsztat filmowy
25.09.2016, godz. 12.00 – warsztat literacki
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl

Przed młodymi kinomanami kolejny sezon w Dziecięcym Klubie Filmowym Instytutu Kultury Miejskiej. Na filmy poruszające ważne i uniwersalne tematy zaprasza Jolanta Manthey, współpracująca m.in. z Era Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Cykl rozpoczyna się 24 września.

Nocturna, reż. Victor Maldonado, Adria Garcia. Po filmie odbędą się warsztaty plastyczne.

Są rzeczy, które wzbudzają niepokój – niektórzy, jak bohater filmu, boją się ciemności. Ale przecież nad spokojnym snem dzieci czuwa Pasterz Kotów. O tym, jak można oswoić różne strachy, opowiada pięknie animowana historia małego Tima, bohatera filmu „Nocturna”. Film przeznaczony dla dzieci od 7 lat.

Rusza też nowy cykl warsztatów literackich: „Ciągnąć książki za języki”. Podczas ośmiu spotkań dzieci poznają bajki i opowiadania w języku chorwackim, kaszubskim, rumuńskim, katalońskim, ukraińskim, czeskim, litewskim i węgierskim, które są językami wiodącymi podczas Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury „Odnalezione w Tłumaczeniu” 2017.

Zajęcia prowadzą Viola Wojda z Księgarni Artystycznej Firmin oraz Joanna Kowalska – plastyczka i koordynatorka Gdańskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Każdemu spotkaniu towarzyszy zabawa z mapą i poznawanie zwrotów powitalnych i pożegnalnych danego kraju, głośne czytanie książki i warsztaty kreatywne. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 – 8 lat.

unnamed-1