Biblioteka na gdańskich plażach

Projekt „Biblioteka na plaży” ma zachęcać do spędzania czasu z lekturą i częstszego sięgania po książki. Potrwa od 1 lipca do końca sierpnia.

Projekt Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku to – rozmieszczone na plażach specjalne biblioteczki, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór książek na plażowych regałach będzie spory: od literatury pięknej, poprzez powieści obyczajowe, romansowe, wciągające thrillery, po książki fantasy i science fiction. Nie tylko dorośli będą mogli plażować z książką  – na dzieci i młodzież także będzie czekał świetny katalog tytułów.

Zasada projektu jest dosyć prosta – wystarczy wybrać interesujący tytuł, oddać się lekturze, a następnie zwrócić książkę na regał, aby mogły skorzystać z niej inne osoby. Można także podzielić się własną książką i udostępnić ją w „Bibliotece na plaży”.

Przygotowane dla turystów i mieszkańców książki zostały oznakowane logo akcji, podobnie jak punkty, w których można je wypożyczać.  Książki będą dostarczane przez cały czas trwania akcji – od 1 lipca do końca sierpnia.

Lokalizacje:

Jelitkowo, wejście nr 72 – Bar plażowy

Jelitkowo, wejście nr 65 – Tawerna Klipper

Jelitkowo, wejście nr 63 – Bar plażowy

Molo Brzeźno, wejście nr 52 – Bar plażowy

Molo Brzeźno, wejście nr 50 – Bar plażowy

Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 – Tawerna Dom Zdrojowy

Stogi, wejście nr 26 – Obiekt Służb Ratowniczych

Sobieszewo, wejście nr 16 – Obiekt Służb Ratowniczych

Orle, wejście nr 11 – Obiekt Służb Ratowniczych