Akademia Nowych Mediów. Kolejny cykl szkoleń dla kadr kultury

Moja praca, moje projekty” to tytuł szkolenia, z którym powraca Akademia Nowych Mediów – program Medialabu Gdańsk, który wspiera kadry kultury. Praca na etacie, łączenie jej z „pracą po pracy”, czy wolne zawody wymagają doskonałych umiejętności organizacyjnych, planistycznych i komunikacyjnych. Podczas szkoleń eksperci i ekspertki podpowiedzą jakimi narzędziami i sposobami można wspólnie pracować nad projektami czy uporządkować informacyjny chaos. Cykl startuje 25 marca. Zapisy: www.medialabikm.evenea.pl.

– Akademia Nowych Mediów to spotkania praktyków. To nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale również możliwość nawiązania współpracy, nowych znajomości i bezcennej wymiany doświadczeń – mówi Karina Rojek z Instytut Kultury Miejskiej. – Na szkolenia zapraszamy osoby, które pracują w szeroko pojętym sektorze kultury. Od muzeów i galerii, przez prowadzących własną działalność czy organizację pozarządową – dodaje Rojek.

W roku 2017 zaplanowane są trzy cykle szkoleniowe: marzec/kwiecień, czerwiec i październik. Najbliższy cykl „Moja praca, moje projekty” (25.03, 26.03, 1.04, 2.04) dotyczy wykorzystywania narzędzi cyfrowych i możliwości jakie daje internet w pracy, samoorganizacji, planowaniu i komunikacji, bezpieczeństwa danych i informacji w internecie oraz podstaw projektowania. Koszt szkoleń (cztery spotkania) to łącznie 123 zł (w cenie: udział w szkoleniach, lunch, przerwy kawowe, zaświadczenia o uczestnictwie). Zapisy i płatności przyjmowane są przez internet: www.medialabikm.evenea.pl. Zapisy zobowiązują do uczestnictwa w czterech spotkaniach. Warsztaty odbywają się w budynku Muzeum II Wojny Światowej.

Program cyklu szkoleniowego „Moja praca, moje projekty”

25. marca, godz. 9.00 – 17.00, Moja praca. Razem ale osobno. Wspólna praca w internecie. Podstawy samoorganizacji i komunikacji zespołu projektowego, prowadzenie: Grzegorz Stunża

26. marca, godz. 9.00 – 17.00, Moje projekty. Design thinking i tworzenie cyfrowych projektów dla kultury prowadzenie: Magdalena Laine-Zamoyska

1. kwietnia, godz. 9.00 – 17.00, Moje bezpieczeństwo w sieci. Tożsamość cyfrowa i ochrona wizerunku. prowadzenie: Karolina Szczepaniak

2. kwietnia, godz. 10.00 – 14.00, Mój internet. Jak ogarnąć informacyjny chaos. prowadzenie: Katarzyna Michałowska

Nie możesz uczestniczyć w szkoleniach w podanych terminach? Zapraszamy na platformę szkoleniową Medialabu Gdańsk, gdzie znajdziesz szkolenia online:www.szkoleniaonline.ikm.gda.pl.

Opisy szkoleń

25. marca, Moja praca. Razem ale osobno. Wspólna praca w internecie. Podstawy samoorganizacji i komunikacji zespołu projektowego. Prowadzenie: Grzegorz Stunża

Celem szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat skutecznej współpracy on-line zespołów projektowych oraz dostarczenie ramowego schematu działań dla konstrukcji „sieciowego zespołu projektowego”. Przygotowany przez nas materiał kierujemy do liderów i liderek zespołów oraz do osób pretendujących do bycia liderami zarządzającymi projektami prowadzonymi z wykorzystaniem internetu oraz do inicjatorów projektów.

26. marca, Moje projekty. Design thinking i tworzenie cyfrowych projektów dla kultury. Prowadzenie: Magdalena Laine-Zamoyska

Warsztat ma na celu zaprezentowanie koncepcji „design thinking”, czyli myślenia projektowego w tworzeniu cyfrowych projektów. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z podejściem, poszczególnymi krokami procesu projektowego oraz konkretnymi metodami i technikami. Szczególny nacisk zostanie położony na specyfikę projektów realizowanych w instytucjach kultury. Uczestnicy warsztatu zdobędą praktyczne umiejętności, które będą mogli wykorzystywać na co dzień w planowanych i realizowanych projektach.

1. kwietnia, Moje bezpieczeństwo w sieci. Tożsamość cyfrowa i ochrona wizerunku. Prowadzenie: Karolina Szczepaniak

Warsztat adresowany do osób, które chcą poznać podstawowe przepisy prawa związane z Internetem. Warsztat jest adresowany do nieprawników i będzie skupiał się na praktycznych konsekwencjach wybranych zagadnień prawnych. Zdobyta na warsztacie wiedza pozwoli na poruszanie się po sieci z większą swobodą i pewnością siebie. W ramach spotkania zostaną zrealizowane następujące moduły tematyczne: Informacja w sieci, Regulaminy usług internetowych, Podstawy ochrony wizerunku i danych osobowych, Hejt w sieci a prawo.

2. kwietnia, Jak ogarnąć chaos informacyjny? Prowadzenie: Katarzyna Michałowska

Do każdego codziennie dociera inna porcja informacji. Jedni śledzą ulubione strony, drudzy zazwyczaj korzystają z e-maila, a pozostali zbierają informacje w social mediach. Jednakże każdy z nas zmaga się z kilkoma podstawowymi problemami. Musimy przeanalizować zbyt dużo informacji i potrzebujemy uporządkować je w jakiś sposób. Są informacje, do których chcielibyśmy wrócić, obawiamy się, że ważne tematy nas ominą lub, że nie będziemy mieli w porę dostępu do innowacyjnych treści oraz, że źródło otrzymanych artykułów jest niewiarygodne. Szkolenie jest przygotowane w taki sposób, by pomóc użytkownikowi sieci uporządkować gromadzone informacje. Pokazuje, jak zebrać cenne dane i sprawdzić, czy są wartościowe, jak zainspirować się ciekawą treścią oraz jak być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi.