9.09 Scena Odkryć GTS: koncert The Tallest Man on Earth

Rusza nowy sezon artystyczny w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Termin: 9.09.2016, godz. 20.00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski
Bilety: 90-100 zł

Muzyczny sezon inauguruje szwedzki piosenkarz i tekściarz Kristian Matsson występujący pod pseudonimem The Tallest Man on Earth. Artysta, który 6 lat temu występował na OFF Festivalu, wraca do Polski z nowym materiałem z ostatniego albumu „Dark Bird Is Home”, który w Szwecji osiągnął 11 miejsce na liście sprzedażowej.

The Tallest Man on Earth czyli Kristian Matsson to 33-letni szwedzki folkowy wokalista
i tekściarz. Najczęściej określany jest mianem współczesnego Boba Dylana. Nie bez powodu – to jego największy muzyczny idol, na którym wielokrotnie się wzorował.
W 2008 roku nagrał swój pierwszy longplay „Shallow Grave”, który spotkał się ze sporym uznaniem środowiska muzycznego. Vortal muzyczny Pitchfork przyznał tej płycie ocenę 8.3 na 10. Do tej pory artysta na swoim koncie ma 4 długogrające albumy i 2 EP-ki.

9 września na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wraz z zespołem – który powstał specjalnie na potrzeby tego albumu – zaprezentuje materiał z ostatniej płyty
„Dark Bird Is Home”, wydanej w 2015 roku. Nie zabraknie jednak także największych hitów artysty z jego wcześniejszych albumów.