8.11 Postrzeganie – wernisaż wystawy Aleksandry Błaszczyk

„Wyspa Skarbów” Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Aleksandry Błaszczyk.

Termin: 8.11.2016, godz. 18.00 – wernisaż
9.11-30.11.2016 – wystawa
Miejsce: Wyspa Skarbów
Wstęp wolny

Motywem przewodnim wystawy jest architektura, która została poddana transformacji i stanowi nową przestrzeń bytu. To próba stworzenia nowej wizualnej opowieści miejskiej, która pozwala zobaczyć miasto od strony wewnętrznej, duchowej. Poprzez wprowadzone modyfikacje architektoniczne tworzy nowy odrealniony świat zrozumiały jedynie przez artystkę. Jest to pewnego rodzaju przedstawienie teatralne oparte na doświadczeniach życiowych w określonym czasie i przestrzeni.

Pomimo, że wybrane fragmenty architektoniczne są bardzo zróżnicowane pomiędzy sobą, tworzą spójną całość. Przestrzeń, w której artystka dokonuje swoich poszukiwań jest przestrzenią dialogu, relacji człowieka z miastem.
„Kreśląc, przetwarzam fabryczną architekturę miasta, w którym żyję, co daje wrażenie nierealnego bytu, w który wplatam postaci odnoszące się do moich procesów emocjonalnych”.
„Grafika daje możliwość pokazania mojej sportowej natury, jaką jest gimnastyka

Aleksandra Błaszczyk – Grafik, Akwaforcista. Surrealista. Twórczość artystki jest głęboko filozoficzna, a przy tym głęboko osobista. Silnie związana z techniką collage, zajmuje się liternictwem, grafiką wydawniczą, plakatem oraz web design &developer. Jej grafiki były nagradzane i prezentowane w Polsce i na świecie, m.in. we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Japonii, RPA, Brazylii i Chinach.