8.09 Sycylia. Między niebem a morzem – spotkanie autorskie z Ewą Cichocką

Filia 18 WiMBP w Gdańsku wrzeszczu zaprasza na spotkanie z podróżniczką i jej książką.

Termin: 8.09.2016, godz. 17.30
Miejsce: Filia 18 WiMBP w Gdańsku wrzeszczu ul.Manifestu Połanieckiego 32/34
Wstep wolny

Książka zawiera zbiór esejów i reportaży o Sycylii. Niewątpliwą jego cechą jest nieustanny zachwyt Sycylią, którym autorka zaraża czytelnika. Barwny język i liczne ciekawostki z zakresu literatury, historii, mitologii i kulturowych powiązań Sycylii sprawiają, że lektura staje się słoneczną, pasjonującą wyprawą.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna z muzyką: „Sycylijskie impresje” i „Mitoraj w Agrigento”.

Spotkanie jest sfinansowane z dotacji Rady Dzielnicy Dolny Wrzeszcz.

O AUTORCE: Dziennikarka, autorka podróżniczych relacji publikowanych m.in. w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Poznaj Świat, Wirtualnej Polsce. Uwielbia wyspy, wulkany i odkrywanie własnych szlaków. Pisze, fotografuje i gotuje. Zafascynowana jest Sycylią i Żuławami, które na przemian eksploruje od lat.

Organizatorka i przewodniczka niebanalnych wyjazdów m.in. kobiecych wypraw z Fundacji Marka Kamińskiego tj. Robinson Crusoe była kobietą (na Mauritius) czy Wyspy z ognia (Sycylia). Inicjatorka plenerów, wystaw i spotkań podróżniczych.
Ostatnie lata poświęciła poznawaniu Sycylii, przemierzając wyspę wielokrotnie m.in. z grupą kobiet z Polski i Sycylii (projekt pt. Polak tu był), a także na lekturze wspomnień stamtąd polskich peregrynantów od Dantyszka do Mitoraja. Jako autorka trasy po Sycylii – śladami polskich artystów zaprezentowała ją publicznie podczas gdyńskich KOLOSÓW.

Sycylia i jej związki z polską literaturą i sztuką to temat, który prezentuje w swoich publikacjach oraz podczas wystaw dokumentacyjno-fotograficznych (m.in. w Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego), a także podczas wystąpień na konferencjach naukowych.

Jest także autorką zbioru wierszyków dla dzieci, opartych na mitach sycylijskich pt. RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca.