8.05-5.07 Nearly Human – wystawa w ramach cyklu Art+Science Meeting

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 zaprasza na wystawę, której tematem jest ludzka wyobraźnia i jej pragnienie stworzenia równoległego świata maszyn, kukiełek, lalek, automatów i robotów.

Terminy:

wernisaż: 8.05.2015, godz. 18.00

wystawa: 8.05-5.07.2015

Bilety: wstęp wolny

Oficjalna strona

FB

Spotkanie z kuratorką wystawy oraz zaproszonymi gośćmi: 8 maja 2015, godz.19:00

Pokaz filmu „Metropolis” (1927), reż. Fritz Lang: 10 maja 2015, godz. 17:00 

Kuratorka: Jasia Reichardt
Koordynacja: Tymoteusz Skiba, Anna Szynwelska

Tematem tej wystawy jest ludzka wyobraźnia i jej pragnienie stworzenia równoległego świata maszyn, kukiełek, lalek, automatów i robotów, które są prawie takie jak my, ale nie do końca. Te wyimaginowane byty i maszyny mają dziś swoje własne miejsce w sztuce, literaturze, filmie i wielu innych dziedzinach naszego życia.

Wystawa „Nearly Human” prezentuje prace ok. 70 artystów w podziale na trzy części. Część pierwsza, w której znalazła się większość eksponatów, obejmuje grafiki przedstawiające historię idei tworzenia obiektów na wzór człowieka. Przybliżą nam one, dlaczego chcemy tworzyć rzeczy, które wyglądają albo funkcjonują tak jak my. Druga część obejmuje oryginalne prace pokazywane w formie projekcji wideo na ekranach. Prezentowani tu artyści to: Pierre Bastien, Daisuke Furuike, Theo Jansen i Chico MacMurtrie. Trzecia część obejmuje sześć prac kinetycznych. Ich autorami są Richard Kriesche, Tim Lewis, Tony Oursler, Między Liniami – studio architektury Azzurro, Jim Whiting i Christiaan Zwanikken.

Wystawa jest częścią projektu „Festiwal Dźwiękowiska oraz warsztaty i wystawy Man|Machine w ramach projektu ART+SCIENCE Meeting” dofinansowanego w ramach Programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.