5.11 Otwarta debata społeczna: Media dla kultury: szanse, konieczności, zagrożenia

Debata organizowana przez Fundację Pomysłodalnia będzie nawiązywać do spotkania na festiwalu Metropolia jest Okey, w 2012 roku w klubie Desdemona w Gdyni – „Czy Trójmiasto potrzebuje dziennikarstwa poświęconego kulturze?”

Termin: 5.11.2015, godz. 18.00-21.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej
Wstęp wolny

FB

Jesteśmy ciekawi, co zmieniło się przez 3 lata. Czy pojawiły się nowe szanse czy tylko zagrożenia dla miejsca kultury w mediach i komunikacji społecznej?

Gościem spotkania poprowadzonego przez Magdalene Kajtoch (Fundacja Pomysłodajnia), będzie Damian Muszyński m.in. pedagog mediów, medioznawca, badacz internetu.

Debata jest zaadresowana do przedstawicieli mediów (wydawców i dziennikarzy), instytucji kultury (w tym specjalistów od kontaktów z mediami), artystów, aktywistów kulturalnych, blogerów, organizacji i stowarzyszeń twórczych oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Moderator: Magdalena Kajtoch (Fundacja Pomysłodalnia)
Gość spotkania:: Damian Muszyński, Media dla kultury w Polsce – tendencje

Koncepcja, scenariusz, organizacja: Fundacja Pomysłodalnia

Partner: Instytut Kultury Miejskiej

—-
Damian Muszyński
Przez 11 lat związany z Pracownią Edukacji Medialnej Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie wykładowca w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej. W dorobku kilkadziesiąt publikacji naukowych, metodycznych i popularnonaukowych z zakresu kultury mediów, pedagogiki mediów i edukacji medialnej, problematyki tożsamościi. Współautor książki „Społeczne konteksty Internetu. Implikacje dla edukacji” (2008). W przygotowaniu książka w wydawnictwie Wolters Kluwer: „Internet. Kultura – Społeczeństwo – Edukacja”. Bloger w serwisie Na Temat i w portalu blogowym Radia Gdańsk (pisze o kulturze i edukacji medialnej). Założył i prowadzi portal Edukacja i Media.