5.05 Gdańskie pożegnanie Güntera Grassa

Dla uczczenia pamięci laureata literackiej Nagrody Nobla Güntera Grassa odbędzie się koncert, paradny przemarsz ulicami Gdańska oraz wystawa w Gdańskiej Galerii Miejskiej.

We wtorek 05 maja o godzinie 19:00 w Centrum Św. Jana odbędzie się koncert upamiętniający gdańskiego Noblistę, po którym odbędzie się przemarsz z bębenkami do Gdańskiej Galerii Güntera Grassa.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Nadbałtyckim Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35 w Gdańsku

Wystawa „Günter Grass – kolekcja gdańska” prezentuje największą w Polsce i jedną z największych na świecie kolekcję prac plastycznych Noblisty: grafik, rysunków oraz rzeźb. Dzieła zdeponowane są w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa oraz w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu wybranych prac wykonanych przez Güntera Grassa różnymi technikami graficznymi, a także rysunków i rzeźb pochodzących z różnych okresów jego twórczości. Wystawione prace ukazują Güntera Grassa jako artystę plastyka doskonale odnajdującego się w różnych formach oraz technikach. Szerokie grono publiczności rozpoznaje w Grassie przede wszystkim pisarza. Warto jednak pamiętać, że wszechstronna działalność plastyczna zawsze równolegle towarzyszyła jego pisarstwu.

Ekspozycja prac plastycznych Grassa w Gdańsku będzie czynna do 26 lipca. 

!+grass_DZIENNIK BALTYCKIsmall