4.11 Pokaz filmu „Huba” oraz rozmowa z Grzegorzem Klamanem

Świetlica Krytyki Politycznej zaprasza na pokaz filmowy i rozmowy o sztuce współczesnej.

Termin: 4.11.2015, godz. 18.00
Miejsce: Krytyka Polityczna – Świetlica w Trójmieście
Bielty: wstęp wolny

Rozmowa o doświadczeniu intermedialnym artysty oraz społecznym podłożu sztuki współczesnej porozmawiamy z Grzegorzem Klamanem. Po rozmowie – pokaz filmu „Huba” Anny i Wilhelma Sasnalów.


Anna i Wilhelm Sasnalowie po głośnym kinowym debiucie – filmie „Z daleka widok jest piękny” – postanowili kontynuować współpracę na tym polu, realizując kolejną produkcję. Projekcja filmu Huba to pretekst do rozmowy o granicach sztuki i mediów, o specyficznym statusie malarzy, którzy sięgają po narzędzia kultury audiowizualnej. Sasnalowie opowiadają o relacjach międzyludzkich, rejestrują także ciało w różnych ujęciach, ciało starzejące się, uchodzące za szpetne, częściej maskowane niż eksponowane.

„W sztuce marzenia stają się rzeczywistością” – głosi przewrotny tytuł pracy Katarzyny Kozyry. Jednak współcześni artyści tak naprawdę częściej odsłaniają najmroczniejsze strony relacji międzyludzkich, procesów twórczych, układów społecznych, czyniąc ową rzeczywistość jeszcze bardziej upiorną niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

prof. Grzegorz Klaman – profesor Akademii Sztuk Pięknych, wykładowca intermediów, twórca wyrastający z nurtu sztuki krytycznej, obecnie w dużym stopniu skoncentrowany w swoich działaniach na problematyce bioartu. Współzałożyciel i dyrektor Instytutu Sztuki Wyspa w Gdańsku.

Anna Sasnal – reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa, laureatka nagród na międzynarodowych festiwalach m.in. w Montrealu i Erywaniu.

Wilhelm Sasnal – malarz, filmowiec. Należał do artystycznej grupy Ładnie. Twórca obrazów inspirowanych m.in. popkulturą (np. komiksem), zaliczany do najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowo współczesnych polskich artystów.

12191819_870085483098985_6074047367175504138_n