4.03 Spotkanie autorskie z Krzysztofem Wójcikiem i promocja książki

WMBP zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Wójcikiem połączone z promocją książki pt.: „Depresja Miliardera. Historia Ryszarda Krauzego, jednego z najbogatszych Polaków.”

Termin: 4.03.2016 r., godz. 17.00
Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 14
Bilety: wstęp wolny

„Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego, jednego z najbogatszych Polaków” – to pierwsza biografia biznesmena czołówki listy najbogatszych Polaków. Ryszard Krauze, bo o nim jest ta książka, wspiął się na sam szczyt fortuny, jego nazwisko pojawiło się nawet na światowej liście miliarderów z majątkiem szacowanym na ponad miliard dolarów. Jak zwykły chłopak z Gdyni doszedł do takich pieniędzy? Na ile wpływ na to miały przyjaźnie z najważniejszymi politykami? Jaką rolę w biznesie odgrywały służby? I dlaczego jest teraz niemal bankrutem? Sylwetka szefa Prokomu pełna nieznanych szerzej faktów zostanie zaprezentowana przez Krzysztofa Wójcika.

Długą drogę przebył Ryszard Krauze przez trzydzieści lat swojej kariery w biznesie ? Wspina się na sam szczyt i potem spektakularnie spada. Zwykły chłopak z niewielkiego mieszkania na ulicy Warszawskiej w Gdyni trafia na czołówki list najbogatszych Polaków. W szczytowym momencie nazwisko Krauzego pojawia się na światowej liście miliarderów z majątkiem szacowanym na 1,3 miliarda dolarów. O fortunie świadczy prywatny odrzutowiec za, bagatela, 12 milionów dolarów. Wówczas na kilkunastominutową audiencję u niego trzeba czekać miesiącami i do ostatniej chwili nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do skutku. Choć sam stroni od blichtru, jest bywalcem salonów i przyjacielem najważniejszych polityków zarówno z lewej, jak i z prawej strony sceny politycznej. W czasie prosperity plotkuje się, że od miliardera zależy obsada ministerialnych stołków. Dzięki wielkim datkom ma świetne notowania wśród kościelnych hierarchów, którzy na lata zapamiętują jego hojną rękę.

ww