3-4.06 De Róf#2 – koncerty na dachu Teatru Szekspirowskiego

The Paradise Bangkok Molam International Band oraz Blackbird Blackbird  zagrają na dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Termin: 3-4.06.2016 r., godz. 20.00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski
Bilety: 30-40 zł

FB

Koncert The Paradise Bangkok Molam International Band

Unikatowa, porywająca i egzotyczna ekipa z Tajlandii zaprezentuje przeboje nurtu molam – gatunku muzycznego bardzo popularnego na tajskiej prowincji.

Zaczęło się od imprez o nazwie „Paradise Bangkok” organizowanych przez dwóch didżejów, którzy zrobili furorę puszczając muzykę ze starych tajskich winyli, na zmianę z rytmami z innych krajów Azji Południowej oraz Afryki i Karaibów. „Paradise Bangkok” szybko zyskał sławę poza granicami kraju, a artyści zaczęli organizować koncerty i wydawać płyty. W końcu doszło do założenia The Paradise Bangkok Molam International Band, supergrupy, która powstała, by nieść molam w szeroki świat.

Koncert Blackbird Blackbird

Mikey Maramag, czyli Blackbird Blackbird, to amerykański DJ i producent. Artysta bardzo płodny: ma na koncie pięć EP-ek (nie licząc wydań z remiksami) i dwa dobrze przyjęte albumy – Summer Heart i Halo. Muzyk z San Francisco słynie także z remiksowania dokonań innych wykonawców (m.in. Cut Copy, Porcelain Raft czy Twin Sister).

Ostatnim wydawnictwem w dorobku Maramaga jest EP-ka Boracay Planet. Maramag stworzył własny styl, wyróżniający się na tle pozostałych chillwave’owych projektów, co może uchodzić za niemałą sztukę. Boracay Planet jest tego potwierdzeniem, ale i dowodem na to, że Blackbird Blackbird ciągle się rozwija i bacznie obserwuje, co dzieje się wokół. EP-ka wyróżnia się na tle poprzedniczek delikatnie popowym muśnięciem – utwory mają wyrazistą budowę, nie brakuje tu regularnych partii basowych, co nie jest normą dla chillwave’u czy glo-fi. Kolejne dzieło Maramaga może być zapowiedzią nowego longplaya – jeśli tak, jest to zapowiedź interesująca, potwierdzająca styl i progres młodego artysty rodem z Kalifornii.