29.04 Seryjni poeci w Gdańsku: Czaja, Roszak, Nawrot

W gdańskiej Bibliotece pod Żółwiem odbędzie się  spotkanie z poetami: Michałem Czają, Joanną Roszak i Jolantą Nawrot. Rozmowę poprowadzi Wojciech Boros.

Termin: 29.04.2016 r., godz. 18.00
Miejsce: Biblioteka pod Żółwiem
Bilety: wstęp wolny

FB

Spotkanie wokół książek:

Michał Czaja, Sfory, Biblioteka Poezji Współczesnej, t. 101, Poznań 2015.
Performatywna poezja Michała Czai zadaje pytania o normy moralne, wyznaczniki wspólnotowości i granice gatunkowe, skłaniając do przekroczenia zastałych i ustalonych dyskursów, skrywających pod niewinnymi formułami własną przemoc – tę symboliczną i tę jak najbardziej namacalną.

Michał Czaja (ur. 1983), poeta, redaktor pisma literackiego „Wakat”, krytyk literacki, współorganizator ogólnopolskiego festiwalu literackiego Manifestacje poetyckie, wykładowca. Ukończył filologię polską. Jest pracownikiem IBL PAN, Ośrodka Studiów Kulturowych i Literackich nad Komunizmem. Debiutował książką Bo to nowa krytyka będzie o miłości (2013). Mieszka w Warszawie.

Joanna Roszak, Tego dnia, Biblioteka Poezji Współczesnej, t.110 , Poznań 2015.
Joanna Roszak kontynuuje minimalistyczną poetykę znaną z poprzednich tomów (Wewe, Ladino), choć skupia się nie tyle na brzmieniu i wyglądzie słowa, ile na obserwacjach codzienności.

Joanna Roszak – urodziła się i mieszka w Poznaniu. Poetka (wydała m.in. tomy wierszy: Lele, Wewe, Ladino) i badaczka literatury (ostatnio: Miejsce i imię. Poeci niemieckojęzyczni żydowskiego pochodzenia oraz Słyszysz? Synagoga. Wychodząc spod poznańskiej synagogi przy Wronieckiej). Nominowana do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2016 za tom „Tego dnia”.

Jolanta Nawrot, Płonące główki, stygnące stópki, Biblioteka Poezji Współczesnej, t. 105, Poznań 2015.
Książka-laureatka konkursu poetyckiego im. Klemensa Janickiego 2015 roku zorganizowanego w ramach festiwalu Poznań Poetów 2015 przez Centrum Kultury „Zamek”.

Jolanta Nawrot (ur. w 1992 r.) – studentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, laureatka Konkursu Poetyckiego im. Klemensa Janickiego na tomik wierszy (2015). Mieszka w Gółkowie i Poznaniu.

ww