27-29.06 VII Bałtycki Festiwal Komiksu, Biblioteka Manhattan

 

Od 27 do 29 czerwca  do Gdańska zawitają fani komiksu. Stanie się tak za sprawą VII Bałtyckiego Festiwalu Komiksu organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku oraz wydawnictwo Hanami. Główna część Festiwalu odbywać się będzie 27 i 28 czerwca w Bibliotece Manhattan oraz 29 czerwca w Gdańskiej Szkole Artystycznej (CH Manhattan, al. Grunwaldzka 82), ale nie zabraknie atrakcji dla osób, które przy okazji tego wydarzenia będą chciały zwiedzić nasze miasto.

 

Program Festiwalu

 

„Wspólnie z Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku zapraszamy do przejażdżki komiksowym tramwajem” – mówi Paweł Radziszewski z Działu Promocji Literatury WiMBP w Gdańsku. – „ W zabytkowym pojeździe kursującym na trasie Oliwa – Wrzeszcz – Centrum odbędzie się promocja albumu „Tramwaje” Tomasza Grządzieli oraz warsztaty prowadzone przez autora albumu i Igora Wolskiego”. Komiksowy tramwaj będzie kursował w sobotę 27 czerwca w godzinach od 12 do 14, przejazd jest bezpłatny.

BFK to niezwykła okazja do wzięcia udziału w spotkaniach z autorami i wydawcami komiksów, warsztatach i prelekcjach. Pierwszy dzień festiwalu poświęcony zostanie mandze. Japońska szkoła komiksu zaprezentowana zostanie podczas piątkowych spotkań w Bibliotece Manhattan, początek o godzinie 16.00. Festiwalowa sobota to kalejdoskop spotkań, warsztatów i prelekcji dotyczących sztuki komiksowej. Gościem festiwalu będzie między innymi ukraiński twórca, Igor Baranko . „Sobotę w Bibliotece Manhattan zakończy wernisaż wystawy Magdaleny Danaj „Porysunki i inne takie”, a osoby, które chciałyby zmierzyć się w komiksowych pojedynkach zapraszamy do klubu Mazel Tov na Ogarnej w Gdańsku” – mówi Radziszewski. – „Bitwy zaczynamy o 20.00”.

Ostatni dzień festiwalu to spotkania i prelekcje w Gdańskiej Szkole Artystycznej. Tam między innymi spotkanie z Mateuszem Skutnikiem i Przemysławem Kołodziejem.

Poszukiwaczy białych kruków zapraszamy na giełdę komiksów. Stoiska z komiksami znajdą się na parterze Centrum Handlowego Manhattan i będą czynne w sobotę i niedzielę w trakcie festiwalu. Zapraszamy.

Szczegółowy program Bałtyckiego Festiwalu Komiksu znajduje się na stronie www.bfk.hanami.pl

BFK_plakat_B1