26.11 Wernisaż i koncert Wojtka Więckowskiego

W najbliższy czwartek w galerii OtwARTa odbędzie się wernisaż malarza i gitarzysty Wojtka Więckowskiego.

Termin: 26.11.2015 r., godz. 19.00
Miejsce: OtwARTa
Bilety: wstęp wolny

Wojtek Więckowski- malarz i gitarzysta. Urodzony w 1984 roku w Poznaniu. Także autor tekstów i twórca impresji filmowych. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Przez lata koncertował i nagrywał z zespołem blues-rockowym firmowanym własnym nazwiskiem. Od kilku lat jednak występuje z instrumentalnym, solowym projektem ilustrując muzycznie własne malarstwo.
Na rynku fonograficznym oficjalnie zadebiutował w 2007 roku płytą “Slyde Guitar” (MyMusic/Universal).
Mieszkał i tworzył w Polsce, USA, Francji, Anglii i Niemczech. Współpracował z artystami różnych dziedzin z całego świata. W latach 2013-2014 w Berlinie prowadził własną galerię/atelier Abstrosphere gdzie pracował i prezentował swoją twórczość.

Od listopada 2012 roku odbyły się indywidualne wystawy między innymi w Teatrze Powszechnym W Warszawie, Pawilonie Nowej Gazowni w Poznaniu, Galerii Sanpol w Poznaniu, Galerii Freta w Warszawie, Studio Babelsberg w Berlinie, autorskiej galerii w Poznań City Center, autorskiej galerii Abstrosphere w Berlinie, firmie Parker Hannifin and Sales w Warszawie, Kancelarii CSW w Warszawie, a także ośrodkach kultury i klubach muzycznych na terenie Polski.

Opis koncertu:

Instrumentalny, autorski materiał z pogranicza muzyki minimalistycznej, improwizowanej i ambientu z wpływami amerykańskiego folku, bluesa i jazzu. Elektryczna gitara barytonowa, looper, urządzenia modulujące dźwięk i technika slide – przy użyciu tych środków, Artysta zaprasza w podróż po krainie refleksji, wrażliwości na dźwięk i otwartej formy.Muzyce na żywo towarzyszą projekcje. Wizualizacje powstałe na podstawie prac malarskich wykonywanych na płótnie, przemysłowymi farbami akrylowymi i czarną farbą drukarską, na zasadzie malanżu ekspresjonizmu abstrakcyjnego i monotypii. Każdy obraz ma swój dedykowany utwór muzyczny, do którego powstaje projekcja multimedialna z podłożoną muzyką.