25.07 „Po Prostu Piosenka” w Teatrze Leśnym

Zapraszamy na wieczór z piosenką w Gdańsku Wrzeszczu.

Termin: 25.07.2015, godz. 18.00

Miejsce: Teatr Leśny ul. Jaśkowa Dolina, Gdańsk Wrzeszcz

Bilety: 5 zł

 

Wystąpią:

Ryszard Leoszewski z zespołem „Wiem jak nie jest”

Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew

Mariusz Smoliński – piano

Joanna Kraszewska – wiolonczela

Krzysztof Ciesielski – kontrabas

Ireneusz Budny – perkusja

 

Bardotka Trio

Agnieszka Choromańska (Inez) – zazwyczaj śpiewa najniższe partie. Kiedy, któraś z bardotek nie ma co powiedzieć najlepiej podsumuje to Inez.
Marta Podobas (Foka)- śpiewa najwyższe partie, chociaż zdarza się jej dostać te basowe. Na koncertach zaprasza wszystkich do wysłuchania każdego utworu.
Marta Zubilewicz- Ambroziewicz (Zubi)- alt, ruda, zazwyczaj przeciwstawia się wszystkim pomysłom.

oraz

Grzegorz Karaś-piano

Marcin Pendowski -bas
Kacper Popek –bębny

Tomasz Pfeifer– gitara

Maciej Miecznikowski & Krzysia Górniak „Tribute to Nat King Cole”

Maciej Miecznikowski- śpiew i gitara

Krzysia Górniak- śpiew i gitara

Janusz Mackiewicz- kontrabas

Maciej Sikała- saksofon

Grzegorz Sycz – perkusja

4ONE- kwartet smyczkowy: Marzena Sikała – skrzypce, Barbara Rompca – skrzypce, Elżbieta Kwiatek- altówka, Agnieszka Kaszuba – wiolonczela 

Ryszard Leoszewski – kompozytor, piosenkarz, pedagog, jedna z najciekawszych postaci kulturalnego Szczecina. Twórca zespołu Sklep z Ptasimi Piórami (1978), wielokrotnie nagradzanego na festiwalach piosenki, który do tej pory należy do czołówki polskich wykonawców nurtu piosenki autorskiej. W 1987 roku założył dziecięcą grupę artystyczną ARFIK, którą prowadzi do dziś. Jego utwory pisane dla obu zespołów zostały wydane na ponad 40 płytach CD.

Ryszard Leoszewski kojarzony jest z projektem „Ulica Mandelsztama”, w ramach którego wykonywał swoje kompozycje do wierszy wybitnego poety Osipa Mandelsztama z orkiestrami symfonicznymi Opery na Zamku w Szczecinie, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku i Pomorskiej Filharmonii w Bydgoszczy.

Może się też poszczycić wspólnymi występami z takimi artystami, jak Rick Wakeman (muzyk legendarnej grupy YES), czy Bobby McFerrin. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, ma tytuł honorowego „Ambasadora Szczecina”, jest odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS.

Pretekstem, inspiracją do stworzenia przez Ryszarda Leoszewskiego nowego materiału muzycznego pt. „Wiem Jak Nie Jest”, były wiersze Marka Maja – poety, autora scenariuszy i sztuk teatralnych. Powstało 14 utworów zróżnicowanych w warstwie muzycznej, precyzyjnie i swobodnie skojarzonych z niebanalnymi, refleksyjnymi i momentami prowokującymi tekstami.

„Wiem Jak Nie Jest”, to również tytuł płyty wydanej w maju 2013 roku, na której jeden z utworów wykonywany jest przez znakomitą Grupę MoCarta.

Utwory z „Wiem Jak Nie Jest” są z powodzeniem emitowane w wielu krajowych rozgłośniach radiowych, między innymi na antenie Programu III Polskiego Radia, zaś w audycji „Gitarą i piórem” można było usłyszeć wieloodcinkową rozmowę z autorami, ilustrowaną piosenkami z płyty. Na lipcowym koncercie w Gdańsku zabrzmią też inne piosenki Ryszarda Leoszewskiego. Między innymi do tekstów Osipa Mandelsztama i Barbary Stenki.

Bardotka – śpiewające w harmonii wokalistki zaczynały od wykonywania dobrze znanych polskich i amerykańskich standardów retro. Nazwane „polskimi The Puppini Sisters“ szybko postanowiły udowodnić, że mają własny charakter, a wykonywana przez nie muzyka to już nie tylko nastrojowy swing ale przede wszystkim wybuchowa mieszanka muzyki pop, big beat, bossanova, rock’n’roll, folk.

Bardotka Trio miało przyjemność współpracować m.in. z Marcellą Puppini (założycielką słynnych The Puppini Sisters znanych z nagrań m.in. ze zdobywcą Grammy – Michaelem Buble), która zaprosiła wokalistki do wykonania polskiej wersji Jej utworu pt. “Stop googling me” oraz z francuskimi DJ-ami i producentami, Bartem & Bakerem. Trzy różne charaktery, ale w połączeniu tworzą idealną jedność. Ich życiem jest Bardotka, wspólnie tworzą autorskie teksty i melodie, inspirują się przeszłością nie zapominając o współczesności. Ich wizytówką jest prostota przekazu, dobry humor i czerwone usta. Na koncertach towarzyszy im znakomity band „The Hot Sausages” spójny w swoim brzmieniu, jednakowoż niespójny w swoim składzie. Bardotka Trio aktualnie promuje swoją pierwszą autorską płytę „raz. dwa. o tak!”

 „Tribute to Nat King Cole” Macieja Miecznikowskiego & Krzysi Górniak w 50-tą rocznicę śmierci wielkiego amerykańskiego wokalisty i pianisty jazzowego.

Maciej Miecznikowski – znakomity muzyk o charakterystycznym głosie, szczególnie pięknie brzmiącym w romantycznym repertuarze & Krzysia Górniak – znana gitarzystka jazzowa, której delikatność i kobiecość, w połączeniu z wirtuozerią, jest unikatem na rynku muzycznym. To wyjątkowe połączenie dwóch różnych temperamentów i osobowości. W ich wykonaniu światowe przeboje Nat King Cole’a, m.in. „Unforgettable”, „Route 66”, „When I Fall In Love”, wyśpiewane i zagrane z uczuciem, w niekonwencjonalnych aranżacjach na dwie gitary i wokal brzmią świeżo i nowocześnie.

Tribute to Nat King Cole to granie intymne, blisko ucha i pełne emocji. Na koncertach Maciej & Krzysia wprawiają słuchaczy nie tylko w chwile zadumy i uniesienia. Połączenie świetnego kontaktu z publicznością i niespożytej energii jest gwarancją udanego, rozrywkowego koncertu. To duet doskonały zarówno na małe, kameralne imprezy, jak i na duże sceny.

Maciej Miecznikowski – urodzony w sercu Kaszub, muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym – absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Już nie raz swoimi występami zaskakiwał publiczność. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze, w 2012 rozpoczął występy solowe, w których łączy znane przeboje z wpadającymi w ucho piosenkami z nowej płyty „Będzie z nami dobrze”.

Krzysia Górniak – urodzona w Olsztynie, „najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce” (Jazz Forum 7-8/2006 str. 27) grająca na gitarze elektrycznej, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Uczestniczyła w wielu warsztatach m.in. z takimi muzykami jak: Wayne Brasel, Wynton Marsalis, Mike Stern, Karl Ratzer. Wydała 5 płyt, których była kompozytorką, aranżerką i producentką.

Pat Metheny o jej pierwszej płycie „Tales” napisał: „I have been listening to your CD – and you all sound really good on there! Nice blend between you and I think it is great that you seem to be working hard on trying to get your own group sound and concept happening!”