25.02 Slam Ostateczny w Narodowym

Teksty poetyckie w nadzwyczajnej przestrzeni muzeum, wyborowym towarzystwie „Sądu ostatecznego”, gdańskiej publiczności i muzyki elektronicznej.

Termin: 25.02.2017, godz. 19.00
Miejsce: Muzeum Narodowe w Gdańsku
Wstęp wolny

Zgłoszenia slamerów mailowo: katarzyna.andrulonis@gak.gda.pl

SLAM
Slam to starcie poetów, artystów improwizujących, performerów, slamerów (a ostatnio nawet stand-uperów) oceniane przez entuzjastyczną, choć zazwyczaj surową i krytyczną publiczność. Ważny jest tekst, a zdolności sceniczne mogą tylko pomóc.
Powodem i przepustką do pojedynkowania się są autorskie teksty, chęć konfrontacji z innymi piszącymi oraz przede wszystkim potrzeba otrzymania feedbacku. W każdej rundzie występujący mają do dyspozycji 3 minuty. Publiczność większością głosów wybiera zwycięzcę danego pojedynku i kieruje go do następnej rundy. W końcu za mikrofonem zostaje już tylko król wieczoru.

SLAM OSTATECZNY
W rundzie pierwszej poprosimy o wykonanie tekstów z zahaczających o „sąd ostateczny”. W jaki sposób go wykorzystacie to już tylko i wyłącznie wasza sprawa. Liczy się pomysł i sprawność literacka!
W kolejnych rundach tematyka jest już dowolna. Weźcie swoje najlepsze teksty i dajcie się osądzić! Zwycięzca otrzyma 500 zł.

PUBLICZNOŚĆ
Jesteście niezbędni! Przybywajcie tłumnie i słuchajcie uważnie!

MUZYKA
Muzycznie będzie nam towarzyszył projekt
CODING – Kacper Graczyk
gdyński producent, sound designer, kompozytor, wokalista i tekściarz. Od lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych i dźwiękowych takich jak: aiodine (duet grający muzykę elektroniczną http://www.aiodine.com/), coding (solowy projekt elektroniczny w ramach, którego wydał parę albumów i ep-ek http://decodingsound.com/), twinkling (downtempowy duet elektroniczny https://soundcloud.com/twinklingsound), Soundcheck Sessions (kolektyw grający improwizowaną muzykę klubowąhttps://www.facebook.com/soundchecksessions/)
Więcej: https://coding.bandcamp.com/releases
Posłuchajcie:
https://soundcloud.com/coding/sets/selection-of-contemporary�https://soundcloud.com/aiodine/sets/lp02
https://soundcloud.com/twinklingsound/sets/staring-at-crab-nebula

Regulamin:
http://www.gak.gda.pl/wydarzenia/slam-w-narodowym

Organizatorzy:
Dom Sztuki Gdański Archipelag Kultury oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku

Impreza w ramach działań Jeden ze 100!
http://jedenze100.pl/