24.09 Projekt „60+Kultura” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Warsztaty aktorskie, zwiedzanie teatru i transmisja opery „Otello” z Madrytu to propozycje Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego dla seniorów.

Termin: 24.09.2016, od godz. 11.00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski
Obowiązują bezpłatne wejściówki na wszystkie wydarzenia, można je odebrać po pokazaniu dowodu tożsamości (wiek 60+)  od 17 września, godz. 14.00 – wyłącznie w kasie teatru. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Ilość miejsc ograniczona.

Program:
– godz. 11.00 – zwiedzanie teatru oraz warsztaty aktorskie  w sali 2.68 w Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (wejście dla aktorów od strony ul. Zbytki)
czas trwania: 2 h
ilość osób: 30 osób
– godz. 13.00 – zwiedzanie teatru oraz wykład w sali 2.68 w Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (wejście dla aktorów od strony ul. Zbytki).
czas trwania: 2 h
ilość osób: 30 osób
– godz. 20.00 – opera „Otello” – transmisja z Madrytu
ilość osób: 100 osób

Projekt „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do udziału w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Weekend seniora z kulturą zostanie zorganizowany kolejny już raz. W pierwszym, który odbył się w 2011 r.,  wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Z roku na rok liczba placówek uczestniczących w akcji rosła i w 2015 r. wzięło w niej udział 300 instytucji.

Kultura Dostępna dla Seniora jest kolejnym elementem programu Kultura Dostępna, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest minimalizowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie.