24.06-3.07 Aspisy inaczej – wystawa ceramiki Krystyny Andrzejewskiej-Marek

„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wystawę  „Aspisy inaczej”.

Termin: 24.06-3.07.2016 r., wernisaż: 24.06.2016 r., godz. 18.00
Miejsce: Wyspa Skarbów GAK
Bilety: wstęp wolny

FB

Aspisy, tarcze starożytnych Greków, stały się dla mnie inspiracją do powstania tej wystawy. W życiu każdego artysty zdarzają się często sytuacje, kiedy zmuszony jest bronić swoich postaw artystycznych, przekonań czy poglądów. Kompozycje ceramiczne zostały umieszczone na wklęsłych, jednakowej średnicy powierzchniach. Funkcję osłaniająco – obronną zamieniłam w informującą o moich fascynacjach, zainteresowaniach i fobiach, poprzez fakturalnie różnorodne zakomponowanie ceramicznych powierzchni. Oprócz „Aspisów” wystawiam prace wytoczone na tradycyjnym kole garncarskim, oraz prace wypalone w „piecu węgierskim”.”
Krystyna Andrzejewska-Marek

Dr hab. Krystyna Andrzejewska-Marek – studiowała rzeźbę w latach 1973-1978 w gdańskiej PWSSP, wybrała specjalizację w dziedzinie ceramiki artystycznej. W 1979 roku w wyniku konkursu została przyjęta do Pracowni Ceramiki Artystycznej PWSSP w Gdańsku w charakterze asystentki. Współpracowała z prof. Henrykiem Lulą w latach 1979 – 1986 i 1993 – 2001. W 1986 roku otrzymała propozycję prowadzenia Manufaktury Ceramiki Artystycznej w Nieborowie, w Oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie. Po powrocie do Trójmiasta w 1993 roku ponownie związała się Pracownią Ceramiki ASP w Gdańsku, gdzie działała do 2013 roku.
Swoją twórczość nierozerwalnie łączy z dyscypliną ceramiki artystycznej, wzbogacając ją o fotografie, alternatywne metody wypalania ceramiki oraz warsztaty.

Brała udział w wielu wystawach, plenerach, sympozjach i konferencjach w kraju i za granicą.