23.09 Przystanek Wolność – Festiwal Muzyczny Gdańsk 2016

Pierwsza edycja festiwalu „Przystanek Wolność”, na którym zagrają zespoły w większości znane z najpiękniejszego festiwalu Europy, jakim jest WOODSTOCK FESTIVAL.

Termin: 23.09.2016
Miejsce: Protokultura
Bilety: Dzieci i młodzież do 15 roku życia wstęp wolny, dorośli: 20-25 zł

Zagrają:
Romantycy Lekkich Obyczajów – zespół, pierwotnie duet, powstał w 2011 w Olsztynie. RLO ma na koncie dwa albumy i wiele udanych tras koncertowych. Od początku istnienia związani są z wytwórnią SP Records – stajnią takich artystów jak Kazik, Grabaż, Magik czy Muniek. W tym roku wystąpili jako jedna z gwiazd małej sceny Przystanku Woodstock.

AlcoholicA – Tribute band formacji MetallicA, nagrywający własne utwory, które od miesięcy skutecznie zajmują wysokie miejsca na liście TurboTop Antyradia. Niekwestionowana gwiazda tegorocznej sceny MUZYCZNYCH PREZENTACJI W STREFIE ZIMNEGO LESZKA podczas Woodstock.

Projekt Patryoci – nowy, totalnie nie sprzyjający żadnym frakcjom politycznym zespół, który w nieszablonowy sposób pragnie przedstawiać historię Polski. Bez martyrologii, męczeństwa i skrajnie prawicowych poglądów. Część ekipy to muzycy z zespołu PAMPELUNA, którzy już gościli na WOODSTOCK.

The Snuff – zespół z Czech, laureat Eliminacji do Przystanku Woodstock. Wystąpili na dużej scenie Woodstock, porywając publiczność własną aranżacją utworu LINDEMAN – wokalisty RAMMSTEIN. Młodzi, gniewni, bezkompromisowi.

WHOISWHO – pop/post-punk z Koszalina. Młody zespół czterech doświadczonych muzyków, grających niepowtarzalne koncerty przeładowane tanecznym rytmem i świetnymi tekstami w języku polskim.

Zlot super bohaterów. Jeśli lubisz spotykać się z ulubionymi bohaterami z filmów, baśni, legend czy bajek – to ta ekipa jest właśnie dla ciebie! Avengers, Iron Man, Hulk, postacie z horrorów, Mad Max’a – przyjdź, poznaj, porozmawiaj, zobacz jak budują, szyją i projektują własne stroje i przebrania. Zrób sobie z Nimi pamiątkowe zdjęcie i poczuj się jak na planie filmowym.

W przerwach między koncertami o muzyczne gusta zadbają: TRIO MURZYNEK, MAMBA – HUYAMBA, TonnY StarK i MASH’UP HITS

Na terenie imprezy będzie można skosztować produktów bazaru ekologicznego – z pewnością GŁODNI CHODZIĆ NIE BĘDZIECIE. Nie zabraknie żurku w chlebie, ziemniaczków – świderków, koszy jabłek, gruszek, śliwek z czekoladą i bogatego asortymentu płodozmianów.

Nie zabraknie też szerokiej gamy produktów Browaru Staropolskiego, który jest producentem piw „Muzycznych” między innymi dla takich zespołów jak: BIG CYC, ALCOHOLICA, POPARZENI KAWĄ TRZY.

Całość logistycznie obsługiwać i zabezpieczać będzie ekipa przeszkolona w Pokojowym Patrolu WOODSTOCK , pracująca do tej pory na takich festiwalach jak: SLIWKA FEST, FREEDOM FESTIWAL, SEVEN FESTIWAL WĘGORZEWO, FREEDOM COVER FESTIWAL.

1665416__kr