21.06 Świętojańskie blusowanie, Teatr Leśny

godz.19.00

miejsce: Teatr Leśny ul. Jaśkowa Dolina 45 Gdańsk Wrzeszcz

wstęp: 5 zł

Wystąpią:

Szulerzy
Natalia Abłamowicz – śpiew
Marcin Szulkowski – gitara
Dominik Abłamowicz -harmonijka, śpiew
Marek Wikarski – gitara basowa, kontrabas
Miłosz Szulkowski – perkusja

Wille Mae Unit
Wojciech Hamkało – śpiew, gitara akustyczna
Roman Badeński – harmonijka ustna
Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne

Joanna Knitter – Cruel World
Piotr Góra – perkusja
Adam Żuchowski – kontrabas
Artur Jurek – klawisze
Krzysztof Paul – gitary
Joanna Knitter – śpiew
gościnnie: Krzysztof „Dziara” Przybyszewski – harmonijka ustna

Rob Tognoni (Australia) i Łukasz Gorczyca
Rob Tognoni – gitara, wokal
Łukasz Gorczyca – bas
Tomek Dominik – perkusja

Informacja o twórcach:

Szulerzy – zespół założony w 2001r. w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny miks bluesa i rock and rolla. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą i charyzmatyczną wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

Willie Mae Unit – akustyczne trio będące owocem pracy muzyków o różnych doświadczeniach i różnej muzycznej wrażliwości, dla których wspólnym mianownikiem jest amerykański folk, w szczególności blues. Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z wirtuozerską harmonijką ustną, całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style.Trio nawiązuje do twórczości bardzo różnych i niekoniecznie bluesowych mistrzów jak Ben Harper, Keb Mo’, Mississippi Sheiks, Jerry Douglas, Tim O’Brien, Mississippi John Hurt, Robert Johnson, Doc Watson, David Grisman.
Pomimo, że muzycy Willie Mae Unit pochodzą z różnych miast, a na co dzień związani są z innymi projektami muzycznymi, w roku 2013 trio zagrało już kilkanaście koncertów klubowych oraz festiwali: Suwałki Blues Festival, Rawa Blues Festival oraz Warsaw Blues Night, jako support przed Golden State Lone Star Revue (m.in. Mark Hummel, Charlie Baty, Anson Funderburgh).

Joanna Knitter Blues & Folk Connection – podczas koncertu zespół zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty „Cruel, cruel world”. Historie o mordercach, złoczyńcach, zdrajcach,… nieszczęśliwej miłości, samotności, tęsknocie. Smutna tematyka, ale taki jest amerykański folk z przełomu XIX/XX wieku. Na szczęście melodie w większości już przygnębiające nie są! Poza piosenkami z płyty, zespół zagra też kilka nowych kompozycji, które wejdą na następny krążek: „hard, hard work”.W tym roku Joanna Knitter Blues & Folk Connection wygrał największy czeski konkurs bluesowy, Blues Aperitiv, w związku z czym zagra w listopadzie na festiwalu Blues Alive. Poza tym doceniło ich towarzystwo bluesowe czytelników Twojego Bluesa przyznając nagrody w corocznej ankiecie: 2 miejsce w kategorii Odkrycie Roku dla całego zespołu,
2 meijsce w kategorii Wokalistka Roku, 3 miejsce w kategorii Płyta Roku, 4 miejsce w kategorii Zespół Roku.

Rob Tognoni
Gitarzysta, wokalista, bluesman, wirtuoz. Urodził się na Tasmanii w r. 1960, gdzie zaczynał swoją muzyczna karierę.Od początku lat 80-tych koncertuje regularnie w Europie, Australii
i Stanach Zjednoczonych,Azji, Ameryce Południowej. Konsekwentnie i bezkompromisowo realizuje swoją własną wizję muzyki, bluesa i gitarowego grania. Sam określa swój styl jako power blues-rock.Krytycy na całym świecie są zgodni: Rob Tognoni to jeden z najoryginalniejszych artystów na blues-rockowej scenie. Jego płyta nagrana wspólnie z Dave Hole’ w 1994 r. była pierwszą w jego dorobku, która uzyskała status złotej!!! Tognoni nagrał 12 płyt autorskich, regularnie występuje na większości najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych na świecie, każdego roku koncertuje w większości krajów Starego Kontynentu, jest laureatem wielu nagród muzycznych. Udziela się jako muzyk sesyjny. Podczas polskiej trasy koncertowej z Robem Tognoni wystąpią cenieni polscy muzycy:Łukasz Gorczyca – bass ( współpraca m.in. Wheatbread Johnson, TerryMan, Alvon Johnson, Griff Hamlin, Pete Brown, Keith Thompson Chuck Frazier i inni)Tomek Dominik – dr.(współpraca m.in. R. Przemyk, Pudelsi, Terry Man, Homo Twist, W. Johnson i inni)