20.12 Muzyka czyni cuda – koncert charytatywny

W Filharmonii Bałtyckiej zaśpiewa Vivica Genaux  – mezzosopran.

Termin: 20.12.2015 r., godz. 19.00
Miejsce: Filharmonia Bałtycka
Bilety: 90-140 zł

Światowej sławy śpiewaczka operowa z USA, laureatka wielu prestiżowych nagród, dwukrotnie nominowana do Grammy Award w kategoriach Best Classical Vocal Performance oraz Best Opera Recording. Występowała z najsłynniejszymi barokowymi orkiestrami świata.
Jarosław Thiel dyrygent
Mikołaj Zgółka skrzypce
Orkiestra Symfoniczna PFB

Program:

Johan Adolph HASSE
Cleofide – Son qual misera colomba
Ezio – Ah s’io respiro e parlo

Antonio VIVALDI
Alma oppressa – La fida ninfa

Nicola PORPORA
Dolci fresche aurette

Antonio VIVALDI
Sorge l’irato nembo

Georg Friedrich HÄNDEL
Lascia chio pianga

Koncert jest okazją do celebrowania 60-lecia chirurgii dziecięcej w Gdańsku, a cały zysk z koncertu zostanie przekazany na zakup aparatury medycznej dla pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED – w tym szczególnie nagłownej kamery / mikroskopu śródoperacyjnego.

Pragniemy zebrać pieniądze na zakup toru wizyjnego do operacji mało inwazyjnych w trójwymiarze (w zeszłym roku nam się to nie udało). Jeśli zbierzemy mniejszą sumę, to chcielibyśmy ewentualnie kupić nagłowną kamerę / mikroskop operacyjny dla chirurga.

Vivica Genaux

Vivica Genaux to amerykańska artystka specjalizująca się w repertuarze barokowym, choć początkowo śpiewała głównie arie Rossiniego. Zdobyła liczne nagrody, m.in. prestiżową Artist of the Year, a także była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy w kategoriach Best Classical Vocal Performance i Best Opera Recording. Koncertowała z najsłynniejszymi barokowymi orkiestrami świata, m.in. Akademie fur Alte Musik Berlin, Il Complesso Barocco, Concerto Koln, Concerto Italiano, Europa Galante, Les Talens Lyriques, Venice Baroque Orchestra czy Les Violons du Roy. Śpiewała na scenach najsłynniejszych oper świata, m.in. Metropolitan Opera, Opera National de Paris czy Bayerische Staatsoper. Nagrała liczne płyty z muzyką Vivaldiego, Handla i Johanna Hasse dla znanych wytwórni Harmonia Mundi, Naive i Virgin.