20.02 Urodziny Artura S. – warsztaty w Stacji Orunia

Stacja Orunia/ Dworek Artura GAK zaprasza na świętowanie urodzin Artura Schopenhauera.

Termin: 20.02.2016 r., godz. 17.00
Miejsce: Stacja Orunia
Bilety: wstęp wolny, zapisy:  kontakt@mamywene.pl

FB

„Johanna Schopenhauer kochana i pieszczona przez obie matki, siostry i wszystkich bliskich, nieledwie na rękach noszona, przeżywała spokojnie dnie i tygodnie aż do 22 lutego 1788 roku, gdy została szczęśliwą matką silnego i zdrowego chłopca – Artura.”

W sobotę 20 lutego od godz. 17:00 zapraszamy do Stacji Orunia/Dworku Artura GAK na świętowanie urodzin Artura Schopenhauera. Uczestnicy urodzinowych warsztatów wykonają assamblage, autorskie puszki Campbella oraz koty Schrödingera. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe. Na Oruni, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się nasz dom kultury, dziadek Schopenhauera miał okazałą posiadłość. Za naszym budynkiem do dnia dzisiejszego zachowały się pozostałości po pięknym parku, w którym mały Artur bawił się jako dziecko.
Artur Schopenhauer w człowieku Świętym i Geniuszu widział tych, którzy potrafią zrozumieć wolę przenikającą świat, nadającą znaczenia. Według Schopenhauera geniusz potrafi wyjść poza przyziemność, doczesność, a geniuszem jest także twórca, artysta.

Filozof inspirujący artystę
Na Warsztatach woli tworzenia organizowanych przez Stację Orunia/Dworek Artura GAK i Kolektyw Twórczy MAMYWENE uczestniczy postarają się zrozumieć myśl Schopenhauerowską przez proces radosnego tworzenia, otwartego na eksperymentowanie. Uczestnicy warsztatów wykonają assamblage, autorskie puszki Campbella oraz koty Schrödingera.

Warsztaty trwają po 50 minut i zaczynaja się o pełnej godzinie:
1. 17:00 Rękodzieło – Assamblage
2. 18:00 Zabawa słowem – Autorskie puszki Campbella
3. 19:00 Szycie – Koty Schrödingera

Obowiązują zapisy: kontakt@mamywene.pl.
Należy podać w mailu wybrany warsztat.