2.10 Spacer śladami twórczości Stanisławy Przybyszewskiej

Lokalne Przewodniczki po Biskupiej Górce w strojach historycznych, miłośniczki dzielnicy i literatury gdańskiej, poprowadzą spacer śladami twórczości Stanisławy Przybyszewskiej.

Termin: 2.10.2016, start godz. 12.00
Miejsce: ul. Menonitów 2 przy Kościele Zielonoświątkowym

Panie w strojach z lat 20. XX wieku przeniosą uczestników wycieczki w czasy współczesne urodzonej 115 lat temu pisarce.

Stanisława Przybyszewska była silnie związana z Gdańskiem, z Peterszawą (obecnie Zaroślak), gdzie tworzyła w latach dwudziestych, w Wolnym Mieście Gdańsku. Pragniemy przypomnieć jej dorobek literacki i udowodnić jak wyjątkową osobą była na tle literatury polskiej i światowej. Jesteśmy pod silnym wrażeniem pisarki, autorki wielkiego dzieła scenicznego „Sprawy Dantona” – mówią Jolanta Kajzer i Krystyna Ochędzan.

Inicjatorki spaceru przygotowały dla pasjonatów pisarki 500 myśli i rozważań Stanisławy Przybyszewskiej. Będziemy kroczyć jej myślami i głośno czytać. Dotkniemy osobistego zafascynowania Stanisławy Przybyszewskiej ojcem-pisarzem i udowodnimy jak pozytywne i dobre łączyły ich relacje. Zdradzimy jak udało się nam wręczyć literacki prezent reżyserowi Andrzejowi Wajdzie, który docenił Stanisławę Przybyszewską. Zaprzyjaźnijmy się ze Stanisławą Przybyszewską i pójdźmy za jej dorobkiem – zachęcają przewodniczki.