2.04 Urodziny Andersena – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień książki dla Dzieci upamiętnia urodziny Hansa Christiana Andersena i ustanowione zostało w celu promowania literatury i grafiki wśród młodych czytelników.

Termin: 2.04.2016 r., godz. 11.00
Miejsce: Centrum Handlowe Manhattan

Z tej okazji Biblioteka przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Urodziny baśniopisarza  odbywać będą się pod hasłem „Z książką na start”, czyli nowego programu Biblioteki  skierowanego do dzieci do lat 6 (i ich opiekunów), którzy chcieliby rozpocząć magiczną przygodę z książką.

W urodzinowym programie m.in.: spotkanie z Andersenem, urodzinowa poczta Andersena, teatrzyk, rodzinna gra wielkoformatowa, Biblioturniej, baśniowa metamorfoza, konkurs na najciekawsze przebranie, fotbudka, warsztaty i zajęcia dla najmłodszych, kiermasz książek dziecięcych.

W czasie trwania wydarzenia dowiedzieć się będzie można o programie „Z książką na start” realizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku oraz Fundację Metropolia Dzieci, a mający na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu oraz zaszczepienie w dzieciach nawyku czytania. Młody Czytelnik podczas pierwszej wizyty w jednej z filii WiMBP w Gdańsku otrzyma pakiet startowy, a w nim  Kartę do Kultury (kartę biblioteczną), Paszport Biblioteczny (do zbierania pieczątek za każdym razem, gdy odwiedzi bibliotekę) oraz darmową książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań. Gdy dziecko uzbiera 10  pieczątek, otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

ww