19.07 Sun Ra Arkestra, B90

SUN RA ARKESTRA zagra specjalna trasę koncertową w setną rocznicę urodzin Sun Ra wyjątkowym 24-osobowym składzie, z wokalistkami, wokalistami i tancerkami.

bilety w cenie 65 zł (przedsprzedaż) / 75 zł (w dniu koncertu) do nabycia:
tickets.soundrive.pl, SPATiF (Sopot), Cafe Absinthe, Stacja DeLuxe (Gdańsk), Śródmieście (Gdynia)

PROMOCJA!!! DARMOWE BILETY
poprzez tickets.soundrive.pl przy zakupie:

5 biletów – 1 gratis
7 biletów – 2 gratis
10 biletów – 3 gratis!!!

19 LIPCA – SUN RA ARKESTRA /USA/

Sun Ra pojawił się na Planecie Ziemia równo sto lat temu, tzn. w 1914 roku. Podczas pobytu na Ziemi zdobył sławę muzycznego geniusza i innowatora, a jego Arkestra zapadła w pamięć słuchaczy dzięki niespotykanej muzyce i … fantastycznym, błyszczącym strojom i nakryciom głowy (Sun Ra twierdził, że przybył z Saturna i stąd ta fantastyczna stylizacja).

Sun Ra do jazzowego idiomu dodawał tak różne elementy jak: współczesny taniec, egipską kosmologię, filozofię Wschodu, surrealizm, rytmy afrykańskie, elektroniczne eksperymenty. Stworzył niepowtarzalną muzykę, która stanowi osobną wartość w sztuce – łączy rozrywkę z awangardą, a zabawę z głęboką filozofią.


Kompozytor, pianista i klawiszowiec, lider wielu zespołów. Był wizjonerem, który nie wahał się realizować swoich wizji. Był przy tym niezwykle twórczy i pracowity – pozostawił dorobek ponad 120 płyt!

Sun Ra odszedł w 1993 („powrócił na łono Saturna” wg terminologii artysty), ale jego muzyka wciąż żyje, a założona przez niego Arkestra gra cały czas.

W 2014 roku Arkestra przyjęła rocznicową nazwę Sun Ra Centennial Dream Arkestra i gra jubileuszowe koncerty na całym świecie. 24 osoby na scenie (instrumentaliści, wokalistki i wokaliści oraz tancerki) pod dowództwem Marshalla Allena, niemal 90-letniego najstarszego członka orkiestry, zaprezentuje niepowtarzalne widowisko – kosmiczny jazz!

Materiał nadesłany

Tagi