18.05 „Energia” wernisaż wystawy Karola Formeli

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy prac Karola Formeli z serii „Energia”.

Termin: 18.05.2017, godz. 18.00
Miejsce: Restauracja MONO Kitchen, ul. Piwna 28/31

Wernisaż otowrzą honorowi goście – Prof. ASP dr hab. Aleksandra Pawliszyn oraz dr Robert Dolewski.
Całość zwieńczy występ koncert zespołu Fosfor.

Karol Formela – Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z rysunku i tytuł magistra sztuki obronił pod kierunkiem Anny Tyczyńskiej. Licencjonowany kulturoznawca, grafik oraz specjalista od spraw reklamy. Artysta interdyscyplinarny, zajmuje się zarówno malarstwem, rysunkiem, instalacjami, jak i szeroko pojętą sztuką teatralną. Współzałożyciel offowego teatru Teorikon. Obecnie kustosz oraz kurator wystaw w Filharmonii Kaszubskiej.


„Chyba jestem typem artysty filozofa albo po prostu lubię się zastanawiać…. zapytałem się wtedy jaką energię niesie ze sobą obraz, na który patrzę ?
Kiedy poczułem odpowiedz (bo ją poczułem, a nie rozumiałem) zastanowiło mnie w jaki sposób zachodzi ten proces….jak energia obrazu przeistacza się w emocję (taką emocję, jeszcze nie zakorzenioną głęboko we mnie, ale ogarniającą mnie stopniowo). Czym jest ta energia, skoro swobodnie przenika z formy obrazu w uczucie i czy jest widzialna, czy też nie i czy paradoksalnie posiada źródło w obrazie ……?
Zastanawiam się nad tym jaką ta energia reprezentuje formę… i przyznam, że na drodze doświadczeń dostrzegłem różne jej prezentacje. Ta wystawa jest jedynie perspektywą, z której dostrzegam energię i dzielę się tym spostrzeżeniem, aby inni stali się bogatsi, dzięki mojemu spojrzeniu na nią …”

„Energia” to seria obrazów na płótnie charakteryzująca się niezmiennym doborem jedynie trzech barw korespondujących ze sobą. Czerń biel oraz złoto tworzą zróżnicowane formy zarówno przedstawiające, jak i abstrakcyjne. Wszystkie oscylują wokół tematu zjawiska energii w semantycznej treści lub też w samej formie malarskiej.

Kurator wystawy: Magda Wosztyl

17903566_1863449523943787_876548133655578688_n

Tagi