17.12 – 6.01 Wystawa Davide Canepa w Sztuce Wyboru

“Break Free” w Sztuce Wyboru w Gdańsku będzie drugą wystawą Davide Canepa w Polsce.

Termin: 17.12.2015 r. – 6.01.2016 r., wernisaż 17.12.2015 r., godz. 18.30
Miejsce: Sztuka Wyboru

FB

Zaprezentuje on wybraną kolekcje obrazów o różnorodnej tematyce, mających na celu pomóc nam kwestionować to, co zwykle bierzemy za oczywiste i co często ignorujemy w naszym codziennym życiu. Jest to sztuka zaskakująca, dająca do myślenia, ironiczna, czasem niewygodna.
Prace Davide były wystawiane w wielu miastach Europy, między innymi Rzymie, Londynie, Rotterdamie i Barcelonie. Artysta właśnie postanowił przeprowadzić się do Polski i zamieszkał w Sopocie.

Davide Canepa jest współczesnym artystą z Genui, we Włoszech. Urodził się w 1979 roku, zdobył doświadczenie w różnych środowiskach we Włoszech, Anglii i Szkocji, od zawsze analizując ewolucje ludzkości i mechanizmy, które nią sterują, od najprostszych narzędzi codziennego użytku do najgłębszych i najbardziej złożonych struktur naszego społeczeństwa.
Ta pasja odzwierciedla się w jego sztuce – jest ona w ciągłej ewolucji. Obrazy Davide są ponadczasowe i reprezentują nasze społeczeństwo, maja służyć jako przejrzysta „książka historii”, którą następne pokolenia będą mogły wykorzystać do analizy rozwoju ludzkości i konsekwencji naszych działań i idei. Są one odniesieniem do „wyzwolenia się od szablonów,” zerwania niewidzialnego łańcucha, który wiąże jednostki z rzeczywistością, która do nich nie należy.
Styl Davide przypomina pierwotną ekspresję – niezbedną, by w surowy sposób obnażyc często niewygodne tematy, przy minimalnym wpływie minionych ruchów artystycznych. Płótna, tworzone przy uzyciu każdego rodzaju materiałów i podpisane na odwrocie, są często cięte lub palone, by strącić je z pozycji uświęconego piedestału sztuki.
Priorytetem Davide jest nieustanna nauka, gdyż jego zdaniem, rozwój jednostki jest jedynym sposobem na rozwój społeczeństwa, a zmiany w świecie zaczynają się od zmian w nas samych.