17.01 Piosenkowa spiżarnia. Koncert familijny w Filharmonii Bałtyckiej

Piosenkowa spiżarnia to program składający się z osiemnastu typowo dziecięcych utworów, z których każdy został zaaranżowany w innym stylu muzycznym.

Termin: 17.01.2016 r., godz. 12.00
Miejsce: Filharmonia Bałtycka
Bilety: 10-35 zł

Kierowany jest do dzieci w wieku od 1 do 15 lat. Młodsze dzieci zainteresują same piosenki dostosowane do poziomu ich odbioru.
Starsze dzieci będą mogły poznać bluesa dzięki „Staremu niedźwiedziowi” i funk dzięki „Tańczymy lambada”. Nauczą się odróżniać swing z „Chodzi lisek koło drogi” od popu z „Mam chusteczkę haftowaną”. Zatańczą salsę, słuchając „Jagódek” i wyciszą się przy lekko andaluzyjskim „Na Wojtusia z popielnika”. Wszystkich połączy wspólne śpiewanie i elementy taneczne. Każdej piosence towarzyszy wizualizacja utworu muzycznego. W trakcie koncertu prezentowane
są różne rytmy muzyczne i tańce, a dzieci są zapraszane do wspólnej zabawy. Jest to okazja do wspólnego, rodzinnego muzykowania.
Formuła koncertu oparta jest na teorii umuzykalniania E.E. Gordona. Dzieci będą miały okazję usłyszeć i poznać instrumenty muzyczne oraz piosenki z czasu dzieciństwa swoich dziadków. Dzięki prowadzonym zabawom muzycznym, staną się też współwykonawcami koncertu.

Aneta Todorczuk-Perchuć wokal
Agata Warda wokal
Tomasz Krezymon fortepian, instrumenty klawiszowe
Fabian Włodarek akordeon, instrumenty klawiszowe
Marcin Olak gitara
Paweł Bomert gitara basowa
Szymon Linette perkusja
Marcin Świderski saksofony
Radosław Labahua trąbka
Jacek Namysłowski puzon