16.09 Finisaż Alternativa

6 edycja Alternativa dobiega końca.

Termin: 16.09.2016, godz. 18.00
Miejsce: ul. Doki 1/90B
Wstep wolny

W piątek, 16 września, wystawa w godzinach rannych nie będzie czynna. O godz. 18.00 rozpoczynamy dwugodzinny program zamknięcia. Zbiórka w recepcji o godz. 18 – bardzo prosimy o punktualne przybycie. W trakcie finisażu książki fundacji Alternativa będzie można zakupić z 20% bonifikatą

Na program złożą się:
• oprowadzanie producenckie Maksymiliana Bochenka.
• akcja performatywna wokół pracy Antona Katsa „Przejęcie Stoczni” – rezultat warsztatów Natalii Wiśniewskiej i Roberta Sęka.
• działanie malarskie Mariusza Tarkawiana.
• koncert Agaty Kurzyk.

– Szczegóły programu –
Oprowadzanie producenckie – Maksymilian Bochenek
Ostatni raz po wystawie „Uszczerbki i straty” oprowadzi producent główny Festiwalu Alternativa – Maksymilian Bochenek. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją wysłuchania opowieści o kulisach produkcji festiwalu. Podczas oprowadzania znaczenia i sensy poszczególnych prac przeplatać się będą z opowieściami o współpracy z zaproszonymi artystami oraz historiami o skomplikowanych nieraz procesach realizacji ich pomysłów.

Koncert wiolonczelowy – Agata Kurzyk
Agata Kurzyk jest wiolonczelistką i kompozytorką, czynnie koncertującą w kraju i za granicą. Podczas finisażu festiwalu zagra koncert wiolonczelowy stosując technikę zapętlania motywów przy użyciu loopera. Rytmy i współbrzmienia, które się na siebie nałożą, przeniosą słuchacza w inny wymiar akustyczny. Kurzyk współpracuje zarówno ze środowiskiem polskiej sceny artystycznej, filmowej, jak i młodymi muzykami na pograniczu muzyki elektronicznej i hip-hopu.

Uczestnicy warsztatów Natalii Wiśiewskiej i Roberta Sęka, przeprowadzanych wokół pracy Antona Katsa „Przejęcie Stoczni”, uruchomią obiekty składające się na tę instalację oraz nowe obiekty plastyczne. Wchodząc w role osób zaangażowanych w zmianę terenów postoczniowych odniosą się i do historii, i do projektowanej przyszłości.

„Szósta Katastrofa” Mariusza Tarkawiana, zamówiona specjalnie na tegoroczne Alternativa, stanie się przedmiotem rozłożonego w czasie malarskiego działania artysty z towarzyszeniem dźwięków.

Wygaszanie, zamykanie, wspólne wyjście na Nocny Targ w Patio Layup.