11-27.04 Miejsca/Places/Lugares – wystawa Jacka Krenza

Jacek Krenz, architekt, malarz, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Universidade da Beira Interior w Portugalii, zaprezentuje swoje prace w Filharmonii Bałtyckiej.

Termin: 11-27.04.2016 r., wernisaż: 11.04.2016 r., godz. 18.00
Miejsce: Filharmonia Bałtycka
Bilety: wstęp wolny

Jacek Krenz

Architekt, malarz, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Universidade da Beira Interior w Portugalii. Autor książek: Architektura znaczeń oraz Ideogramy Architektury. Między znakiem a znaczeniem. Zaprojektował m.in. kościół na Kaszubach (z arch. P. Lochem), Pawilon Gdański na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Sztuki i Architektury Północy w Leeuwarden (Holandia) oraz Art Hotel „Lalala” w Sopocie. Współautor Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 oraz Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy. Swoje malarstwo prezentował m.in. w Chorwacji, Danii, Holandii, Irlandii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Jeden z założycieli Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, Urbansketchers Portugal Beiras i Urbansketchers Gdańsk. Instruktor Urbansketchers International.
Galeria internetowa: www.watermarks.weebly.com

Malując sceny, miejsca i krajobrazy, tak naprawdę przekształcamy umykającą chwilę w trwały ślad w pamięci. Na przecięciu sztuki i rzeczywistości próbujemy odnaleźć niepowtarzalną, wzbogaconą o metaforę, tajemnicę genius loci.
Jednak pomiędzy intencją a jej twórczą interpretacją stoi warsztat malarski ze swoimi regułami i specyfiką. Nieustanna gra możliwości i ograniczeń, spontaniczny gest pędzla na styku z powierzchnią papieru czy płótna w poszukiwaniu właściwej formy i tonacji – same w sobie są fascynującą formą podróży.