11.06 70-lecie Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – koncert galowy

Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jako jeden z najstarszych akademickich chórów w Polsce, obchodzi w bieżącym roku Jubileusz 70-lecia działalności artystycznej.

Termin: 11.06.2016 r., godz. 16.00
Miejsce: Centrum św. Jana
Bilety: wstęp wolny

Strona wydarzenia
Obok codziennej aktywności na rzecz swojej uczelni i społeczności miasta, Chór GUMed wielokrotnie reprezentował Polskę i Gdańsk podczas ważnych uroczystości lokalnych, państwowych i międzynarodowych. Koncertował na trzech kontynentach, w ponad 30 krajach świata. W repertuarze zespołu znajdują się utwory muzyki klasycznej, Spirituals, Gospel, musical, muzyka cerkiewna, ludowa oraz muzyka rozrywkowa. Dotychczas ukazało się pieć płyt CD z muzyka wykonywana przez chór i jedno koncertowe nagranie DVD.

Od ponad 25 lat zespołem kieruje Jerzy Szarafiński, pod dyrekcją którego chór osiągnął wiele nagród i wyróżnień w ostatnim czasie. Warto wspomnieć Grand Prix zdobyte na festiwalu w Ohridzie (Macedonia 2008), Złoty i Srebrny Medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Chóralnej w Rydze (Łotwa 2014) oraz Złoty Medal z najwyższą punktacją na festiwalu w Paralii (Grecja 2015). Sukcesy zespołu, będące potwierdzeniem wysokiego poziomu artystycznego, motywują obecnych chórzystów do jeszcze cięższej pracy.

Program:
cz. I
1. P. Czajkowski – Simwoł Wiery
2. W. Kalinnikow – Wo Carstwii Twojem
3. E. Witacre – Sleep
4. W. Szebalin – Zimniaja doroga
5. M. Jasiński – Psalm 100

cz. II – oficjalna

cz. III
Spirituals
1. W. L. Dawson – Ain’-a That Good News!
2. Arr. M. Hogan – This Little Light Of Mine
3. Arr. M. Hogan – Hold On!

Gospel
1. B. J. Smith – He’ll Make A Way
2. J. Poelinitz – City Called Heaven
3. R. Smallwood – Anthem Of Praise
Piano – Szymon Racewicz
Bas – Tomasz Przyborowicz
Drums – Andrzej Szczepkowski
Dyrygent – Jerzy Szarafiński
Konferansjer – Konrad Mielnik

ww