10-20.02 Najlepsze dyplomy Wydziału Architektury PG

Od 10 do 20 lutego 2016, w godz. 10.00–15.00, na Dziedzińcu im. Daniela G. Fahrenheita można oglądać wystawę najlepszych magisterskich prac architektonicznych obronionych w 2015 roku.

Termin: 10-20.2016 r., godz. 10.00-15.00
Miejsce: Politechnika Gdańśka
Bilety: wstęp wolny

Najlepszy dyplom

FB

Autorem Dyplomu Roku 2015 – najlepszej pracy magisterskiej obronionej na Wydziale Architektury – jest Marek Lange, który przygotował projekt „Centrum technologii ciesielskich w Bystrem”. Promotorką pracy jest prof. Romana Cielątkowska.

Galeria zdjęć

Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska:

Tomasz Urbanowicz za „Projekt budynku wielofunkcyjnego wraz z przystanią na Młodym Mieście w Gdańsku, ul. Dokowa”, promotor: prof. Antoni Taraszkiewicz
Tomasz Zabłotny za projekt budynku biurowego na terenie dawnej Stoczni Cesarskiej, promotor: arch. Stanisław Dopierała
Paweł Malinowski za projekt: „Oruńska kooperatywa. Studium rewitalizacji dzielnicy z użyciem modelu mieszkalnictwa dostępnego”, promotor: dr Gabriela Rembarz

Na ekspozycji znajduje się 41 najlepszych prac dyplomowych obronionych w minionym roku. Wernisaż wystawy odbył się 10 lutego br. i był okazją do wyłonienia, nie tylko laureata Dyplomu Roku, ale także nagród Prezydentów Miast Gdańska i Gdyni oraz stowarzyszeń zawodowych. Wyróżniono kilkunastu autorów – nagrodzone prace oznaczono na ekspozycji specjalnymi bilecikami.

Nagroda Dyplom Roku przyznana została po raz ósmy. Dotąd jednak było to wyróżnienie wręczane przez dziekana Wydziału Architektury. W tym roku nagroda nabrała wyższej rangi – statuetkę przyznawał będzie rektor PG. Co więcej będzie ona wręczana nie tylko absolwentom Wydziału Architektury, ale także autorom najlepszych prac dyplomowych obronionych w danym roku na każdym z wydziałów uczelni. Prof. Henryk Krawczyk, rektor PG podkreśla, iż cenione będą prace o dużym ładunku innowacyjności i praktyczności.

Źródło: Politechnika Gdańska