1-3.05 Otwarcie Ulicy Elektryków

ULICA ELEKTRYKÓW istnieje. To ulica mieszcząca się na terenie stoczni gdańskiej, mająca 200 m długości i 20 m szerokości.

Termin: 1-3.05.2015

Miejsce: B90, ul. Doki 1

FB ulicy Elektryków

10986663_607545289382772_5610904233508096952_n

W połowie ulicy Elektryków znajduje się wejście do Klubu B90. Decyzją kolektywu, w skład którego weszły różne środowiska artystyczne postanowiliśmy tę ulicę ożywić oraz udostępnić dla wszystkich chętnych, gdyż: ULICA ELEKTRYKÓW STANIE SIĘ MIEJSCEM SPOTKAŃ LUDZI NAJFAJNIEJSZYCH. W dniach 1-2 maja przekonacie się o tym osobiście.
PROGRAM
1.05, piątek, godz. 12.00, wstęp wolny, ul. Elektryków

12:00 – 19:00 Zagrają: Pandadread Soundsystem Showcase
Muzyka: Roots, Reggae, Dub + Black Goodies Record Store – stoisko winylowe

19:00 BORO Muzyka: rock-indie

KLUB B90 (Start: 19:00, wstęp 20 zł)

Koncerty:
Olo Walicki KASZEBE II

To OLO WALICKI i grupa muzyków i przyjaciół, którzy odważnie bawią się formą, estetyką i energią koncertowej odsłony materiału z najnowszej płyty, ciesząc się występami na żywo jak młodzi chłopcy.

KASZEBE II to przede wszystkim mocne gitarowe brzmienia, przebojowe melodie połączone z wyrazistymi i prowokacyjnymi tekstami napisanymi przez siedmiu wspaniałych i bezkompromisowych autorów, m.in. Dorotę Masłowską, Tymona Tymańskiego czy Wojciecha Stamma aka Lopez Mausere – współtwórcę gdańskiego Totartu.

PEDAL DISTORSIONADOR

Założony w 2012 zespół glamge’owy. Pedal to moc, Pedal to grind, Pedal to fuzz i syntezator idące ramię w ramię. DIYowe instrumenty, skóra i błyszczące marynarki, show, desperacja i tysiące watów za plecami. Inspirują się Bowiem kontra The Stooges. Najprawdopodobniej jeszcze czegoś takiego nie słyszałeś. The Future is Now, man! 

THE PAU

To solowy projekt Pauliny. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje tylko z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Na początku roku 2015 The Pau uczestniczyła jako support w trasach koncertowych zespołów Organek i Straight Jack Cat, grając kilkanaście koncertów w całej Polsce. Na koncertach wykonuje materiał przygotowany na debiutancką płytę.

KORTEZ

2.05, sobotagodz. 12.00, wstęp wolny, ul. Elektryków

RECORD STORE MEETING
Z winyli zagrają: RADEKK, JAZXING, LIPS, CRISPY, EVIUS, KAROL NOWAK, RHYTHM BABOON, DEEKEED, WZ
Muzyka: deep house, house, lounge, jazz, electronic

KLUB B90 (21:00, bilety 15/20/25 zł)
Koncerty:
BUŁKA PARYSS’KA

Imprezy towarzyszące: 

MAJÓWKA ULICOŻERCÓW – KONWÓJ FOOD TRUCKÓW (1/2.05)

RECORD STORE MEETING (2.05)

Zapraszamy 2 maja na trójmiejskie święto niezależnych wytwórni płytowych, sklepów muzycznych i miłośników płyt winylowych. Po prostu święto wydawnictwa muzycznego przyjmującego wszelkie dostępne kształty. W trakcie Record Store Meeting możecie nawiązać ciekawe kontakty, pogadać o muzie, napić się regionalnego piwka i smacznie zjeść.

Z winyli zagrają:
RADEKK, JAZXING, LIPS, CRISPY, EVIUS, KAROL NOWAK, RHYTHM BABOON, DEEKEED, WZ

WERNISAŻ

IN__
Hala
_CJE.

Każdy był kiedyś chory albo opiekował się chorym. Nazwa artystycznej inicjatywy pochodzi od zabiegów leczących nieżyty górnych dróg oddechowych i metaforycznie odnosi się do stanu zdrowia Stoczni Gdańskiej. Ożywcze IN_Hala_CJE. to typograficzny rebus, który będziemy rozwiązywać za pomocą spontanicznych, czasem naiwnych i może rozpaczliwych działań artystycznych w sąsiedztwie Hali B90, przy ulicy Elektryków. Wdech i wydech. Inhalacje. Rytm życia. Wznoszeniem i opadaniem można opisać dynamikę życia i umierania Stoczni Gdańskiej.

Na zaproszenie, z inicjatywy i w sąsiedztwie Hali B90 – z sukcesem inplantującej dźwięki w industrialną przestrzeń – będą odbywać się aktywności mieszczące się się w granicach słowa sztuka. Dla jednych Sztuka to Ołtarz przed którym klękają, dla innych to nic nie znaczący „fiś”, dla większości to obszar nieznany i – co za tym idzie – niebezpieczny. Dla niektórych to obszar codziennych wysiłków, rzadkich cudów. Nie pozostawiając wątpliwości, mimo własnego lęku zapraszam na IN_Hala_CJE. W hali opróżnionej z urządzeń przemysłowych, umyjemy posadzki i otworzymy okna. Opuszczona przestrzeń jest dostojna, wielka i wysoka na 10 metrów, urzeka smutkiem i spokojem. Domyślając się dawnego szumu maszyn, rozmów stoczniowców rozumiem ciszę… przed…

Jako koordynatorka miejsca zapraszam do uczestniczenia i inplanowania swoich światów w obumarłą tkankę, możemy wywoływać duchy przeszłości, rodzić nowe dzieła, modlić się o życie w zdrowiu. Teraz jest tak, nie wiadomo, co będzie potem. Stocznia Gdańska uzmysławia rytmiczność. Po czasie sukcesów, rewolucji nastąpił bezdech. A na bezdech najlepsze są IN_Hala_CJE., powolny wdech i długi wydech, i jeszcze raz i znów. Ile się da. Przez okrągły otwór, który pozostał po rurze ciepłowniczej już można zaglądać bezpośrednio do środka hali, tak też będzie można oglądać przygotowane wizulane wypowiedzi artystów. Zachęcam do aktywności i proszę o kontakt (super.gosia.golinska@gmail.com)
/Gosia Golińska/ Koordynatorka miejsca

NON IRON SALON – ROBERT SOCHACKI
Na Ulicy Elektryków II swoją kineskopową instalację zbuduje Robert Sochacki. Będzie to stałe satelitarne działanie jego projektu Non Iron Salon. Jak mówi sam autor, jak dobrze pójdzie i nie zabraknie prądu to będziemy nadawać z Gdyni do Gdańska i w drugą stronę.

Non Iron Salon organizuje cyklicznie wystawy czasowe prezentujące dorobek współczesnych artystów, obecnie prace studentów Akademii Sztuk Pięknych. Studenci wykorzystując projektory i tradycyjne telewizory kineskopowe tworzą instalacje wideo, a każdej wystawie towarzyszy koncert o niekonwencjonalnym charakterze. Muzycy grają wewnątrz instalacji wideo, a całość można zobaczyć i usłyszeć na żywo – przychodząc przed Salon, na Skwer Kościuszki 12 lub na stronie FBfacebook.com/NonIronGroup w zakładce Ustream live. Od maja będzie można projekt śledzić również na Ulicy Elektryków

1390404__kr