do 1.09 Nabór prac na Gdańskie Biennale Sztuki 2014

Gdańskie Biennale Sztuki 2014 to trzecia edycja wydarzenia artystycznego, które zaprezentuje twórczość kilkudziesięciu artystów profesjonalnych mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Konkurs i wystawa, oprócz ożywienia i integracji środowiska artystycznego mają w założeniu stworzenie ciekawej propozycji kulturalnej dla mieszkańców regionu gdańskiego i turystów.

Ideą biennale jest jednak przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczą możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac.

Na wystawie pokonkursowej zostanie zaprezentowane szerokie spektrum technik artystycznych twórców reprezentujących różne pokolenia.

Nabór prac rozpoczął się 19.05.2014 i potrwa do 1.09.2014 roku. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 9. września.

3 października 2014, godzina 19:30 – otwarcie wystawy laureatów w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 na ul. Powroźniczej 13/15

23 listopada 2014r. – w trakcie finisażu wystawy, zostaną przyznane trzy nagrody specjalne.

– Nagroda dla zwycięzcy trzeciej edycji Biennale:

Spośród laureatów, jury wyłoni zwycięzcę trzeciej edycji Biennale. Organizator Gdańskich Biennale Sztuki – Gdańska Galeria Miejska przygotowała nagrodę w formie indywidualnej wystawy i publikacji katalogu w 2015 roku.

– Nagroda Publiczności:

Wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej, odwiedzający będą mogli głosować na artystę, który otrzyma „Nagrodę Publiczności”.

– Nagroda Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku:

Jury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wybierze najlepszego artystę spośród laureatów. Partner trzeciej edycji Biennale przygotował nagrodę w formie wystawy w Galerii ASP.

 

Za: http://www.ggm.gda.pl/pl,1,0,0,1100,0,Nabor_prac_na_Gdanskie_Biennale_sztuki_2014,0,index.html