01.05 Pierwszy Spacer Gdańszczan po Murze Teatru, Teatr Szekspirowski

W ramach Dnia Otwartego Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zapraszamy Państwa na Pierwszy Spacer Gdańszczan po Murze Teatru. Mur, na którym znajduje się zabezpieczona barierkami ścieżka spacerowa, otacza budynek teatru, symbolicznie nawiązując do architektury dawnych miast, które były całym światem dla ich mieszkańców. Tym samym nawiązuje również do modelu dawnego Gdańska. Przechadzając się po murze, zwiedzający będą mogli zajrzeć w część niedostępnych dla oka z poziomu ulicy zakamarków obiektu, zapoznać się z jego układem i charakterystycznymi elementami architektonicznymi.
Na zwiedzających czekać będą przewodnicy, którzy opowiedzą o historii powstania teatru elżbietańskiego w Gdańsku, o tym, dlaczego historyczny Gdańsk uznać można za miniaturę Zjednoczonej Europy, a także o roli, jaką miasto pełniło w zakresie międzynarodowej współpracy gospodarczej i kulturalnej.

Na otwartym, niezadaszonym dziedzińcu teatru zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć z budowy teatru. Będzie również możliwość wzięcia udziału w organizowanej przez Gdański Teatr Szekspirowski akcji „Europa mówi Szekspirem”.
Akcja polega na zebraniu jak największej ilości filmów ze zdaniem: „Być albo nie być – oto jest pytanie” lub „Cały świat jest sceną, aktorami ludzie” we wszystkich językach 28. krajów członkowskich Unii Europejskiej…
Zapraszamy do wspólnej zabawy i nagrywania własnych filmów (np. telefonem, kamerką internetową), rozsyłania informacji do znajomych za granicą i wrzucania ich na stronę FB grupy „Europa mówi Szekspirem” (www.facebook.com/groups/232879043574529).

Zebrane filmy planujemy prezentować na ekranach na dziedzińcu teatru oraz na scenie na Targu Węglowym, podczas obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Swój finał akcja będzie miała we wrześniu 2014 roku, a zgromadzone filmy będą prezentowane podczas otwarcia teatru. Dołączajcie do grupy i zapraszajcie do zabawy wszystkich krewnych i znajomych!

Będziecie czy nie będziecie – oto jest pytanie?

image002

Materiał nadesłany