8-11.09 Festiwal Kultury Żydowskiej Zbliżenia 2016

Teatr, muzyka, literatura na tegorocznych Zbliżeniach.

Termin: 8-11.09.2016
Miejsce: Nowa Synagoga, Teatr Miniatura, Biblioteka Manhattan
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, na część wydarzeń i warsztatów obowiązują zapisy. Zapisy ruszają 01.09.2016 pod adresem zblizeniadsa@gmail.com

Oficjalna strona festiwalu

Program:
08.09.2016 /czwartek
Nowa Synagoga, Gdańsk, ul. Partyzantów 7
17:15 Otwarcie Festiwalu
17:30 W czasie, w przestrzeni, we mgle – Gdańsk – wernisaż wystawy artystów Jakuba Skrzypczaka, Wiesława Grzecha i Piotra Mari Rychlickiego, kurator: Urszula Drobiszewska
18:30 Izabela Olszewska i Aneta Kwiatkowska – Codzienność Żydów gdańskich przed wojną – wykład (Aula)
19:30 Ignacy Wiśniewski Trio – Zbiór miniatur na fortepian, kontrabas i multipercussion, Paweł Kwapiński – koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
20:00 Trzy zbliżenia – wernisaż wystawy fotografii Iwony Wojdowskiej
20:30 PREMIERA PŁYTY – Ignacy Wiśniewski Trio – Jazz Shirim – koncert

09.09.2016/ piątek
Biblioteka Manhattan, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 82
17:30 Marek Suchar – Żydowski kwartał jerozolimskiego Starego Miasta – wykład
Teatr Miniatura, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 16
20:00 PREMIERA – Teatr Miniatura – Boże mój – spektakl (wstęp z zaproszeniem)

10.09.2016/ sobota
Nowa Synagoga, Gdańsk, ul. Partyzantów 7
11:30 PREMIERA – Maja Miro i Teatr Barnaby – Szczęśliwe miasteczko – spektakl dla dzieci (produkcja spektaklu zrealizowana przy wsparciu finansowym Województwa Pomorskiego)
12:30 Joanna Raftopulos – Spacer historyczny – spacer po Wrzeszczu (obowiązują zapisy)
Biblioteka Manhattan, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 82
15:00 Magdalena Kicińska – „Pani Stefa” – spotkanie z autorką
17:00 Bella Szwarcman-Czarnota – „Kobiety w Torze” – spotkanie z autorką
Nowa Synagoga, Gdańsk, ul. Partyzantów 7, aula
19:00 Anashim – Sekretny ogród – koncert (obowiązują zapisy)
20:15 Liron Meyuhas Trio – La Gitana – koncert (obowiązują zapisy)

11.09.2016/ niedziela
Nowa Synagoga, Gdańsk, ul. Partyzantów 7
10:00-12:00 Urszula Drobiszewska i Jakub Szkrzypczak – Festiwalowa szkoła magii i pisania amuletów – warsztaty (obowiązują zapisy)
10:00-11:30 Beata Krzywda – Warsztaty z tańca izraelskiego – warsztaty (obowiązują zapisy)
10:00-12:00 Hanna Kossowska – „Święta żydowskie” – warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy)
12:30-14:00 Beata Krzywda – Warsztaty z tańca izraelskiego – warsztaty (obowiązują zapisy)
14:00 Joanna Raftopulos – Spacer historyczny – Spacer po Wrzeszczu (obowiązują zapisy)
17:00 „Samuel” – projekcja filmu i spotkanie z Tomaszem Taraszkiewiczem, scenarzystą filmu
19:00–20:15 Beata Kołczańska – „Życie artystyczne w Aushwitz” – wykład
20:40 Projekcja filmu „A child of the Ghetto” z muzyką na żywo w wykonaniu Jozefa van Wissema (obowiązują zapisy)

zblizenia_plakat_2016 (1)