Do 31.05 zgłoszenia do 8. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną

Gdański Archipelag Kultury oraz Fundacja Wspólnota Gdańska zapraszają do udziału w 8. Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris i Małą Formę Graficzną „Sny Gdańskiego Neptuna”.

Strona wydarzenia

Karta zgłoszeniowa i regulamin

FB

Tematem tej edycji konkursu na ekslibris i małą formę graficzną są Sny Gdańskiego Neptuna, boga mórz, żeglarzy i rybaków. Jego postać jest pełna tajemnic, bajecznych skarbów ukrytych w morskiej toni, fascynujących snów…

Postać Neptuna jest nierozerwalnie związana z Gdańskiem. To właśnie jego posąg zdobi fontannę na Długim Targu i jest jednym z najważniejszych symboli Miasta.

Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną organizowany przez Gdański Archipelag Kultury oraz Fundację Wspólnota Gdańska ma charakter cykliczny. To prestiżowe wydarzenie o międzynarodowym znaczeniu i zasięgu gromadzi wybitnych twórców krajowych, zagranicznych oraz początkujących adeptów grafiki.

Za każdym razem, przyświecał mu inny temat: 200. rocznica urodzin Wincentego Pola (2007), „Gdańskie Lwy” (2008), „Duch Gdańskiej Architektury” (2009), „Solidarność Ludzi. Solidarność Narodów” (2010), „Człowiek – Ziemia – Kosmos” (2011), „Sport” (2012), „Tajemnice Chłodnego Morza” (2014).

Profesjonalne jury złożone z uznanych twórców grafiki przyzna nagrody regulaminowe o wymiarze finansowym za zajęcie I, II i III miejsca. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody specjalne.

Efektem konkursu będzie (1) wystawa pokonkursowa, która zostanie zaprezentowana w najważniejszych instytucjach kultury województwa pomorskiego oraz (2) katalog zawierający prace nagrodzone oraz uznane przez jury za najciekawsze.