23.07-9.08 Opowieści w Ramkach – wystawa Grażyny Perl

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na wystawę Grażyny Perl.

Termin: 23.07-9.08.2016, godz. 19.00
Miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury
Wstęp wolny

„Przyglądam się światu, a rzeczy, sytuacje, emocje układają się w kształty i kolory. Maluję kadry z życia i otoczenia. To ten świat i to życie, które ludzie zazwyczaj chowają przed pełną gonitwy otaczającą nas zewnętrznością. Utrwalam romantyzm, piękno, miłe i dobre, które w tych czasach nie jest zbytnio w modzie… Ale też smutek, tęsknoty, które zazwyczaj ukrywamy z lęku przed bólem. Mimo że w każdej z moich prac idea jest określona i wyraźna, zostaje dla odbiorcy miejsce na własną interpretację. Cieszę się, gdy ktoś identyfikuje się z przedstawioną historią, odnajdując się w niej jak w lustrze. Wtedy należy ona do niego i on maluje ją na nowo!” Ewa Perl

GRAŻYNA PERL Urodzona w Polsce artystka, tworzy od lat w USA i Francji. Już w chwili podjęcia studiów w Rhode Island School of Design, jej prace wzbudzały uznanie w oczach wykładowców tej uczelni, były eksponowane na wielu wystawach i brały udział w konkursach, zdobywając wyróżnienia. Prace Grażyny wystawiane były w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Od niedawna jej malarstwo możemy częściej podziwiać w Polsce. Wystawy autorskie odbyły się już w Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Koninie. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie.
Grażyna Perl jest także autorką plakatów, ilustracji i okładek do książek, ma w swoim dorobku projekty i produkcję odzieży. Jako Mistrz Zen prowadziła ośrodek Kwan Um School of Zen w Paryżu, a także pensjonat w centrum stolicy Francji. Wydała książki: „Quand la fleur se fane, ou s’en va son parfum?” oraz „Vivre le Bouddhisme Zen”. Ma dwóch synów.

13718792_1175970739133632_7789537509005087570_n