20.03 Fusion Fest 2015

„FusionFest 2015”  to pierwszy tego typu festiwal w Polsce. Łączy ze sobą wiele gatunków muzycznych, gromadząc w jednym miejscu fanów o różnych gustach muzycznych.

W piątek 20 marca, na jednej scenie w  ERGO ARENIE wystąpią :

  • Katatonia
  • Dead by April
  • Demotional
  • Coma
  • Chassis
  • Proghma-c
  • Sounds like the End of The World

Oraz goście specjalni:

  • Grzegorz Hyży (zdobywca złotej płyty)
  • Mrozu

Bilety: 99-119 zł

Idea FusionFest 2015 powstała w Trójmieście i tutaj też się rozpocznie, a następnie zmierza w kierunku Sztokholmu, Londynu, Berlina, Kopenhagi oraz Oslo.

Śmiałe połączenie i nietuzinkowość stylów muzycznych obecnych na FusionFest 2015 gwarantuje niezapomniane doznania.

UWAGA!

Wśród uczestników wydarzenia którzy zakupili bilet zostanie rozlosowana gitara firmy Mayones sygnowana festiwalem FusionFest 2015  o wartości blisko 10 000zł.

Bilety można nabyć w kasie nr 3  ERGO ARENY (czynna pn-pt 10.00-16.00),  salonach Empik, sieciach sklepów Saturn i Mediamarkt oraz na Eventim.pl

Katatonia – szwedzki zespół, znany jako jeden z pionierów doom metalu, razem z Thergothon, Winter, Anathema i Paradise Lost.
Założony w roku 1987 pod nazwą Melancholium przez dwóch przyjaciół, Jonasa i Andersa szwedzki zespół stał się jednym z pionierów gatunku doom metal. W 1991 roku formacja przyjęła nazwę Katatonia. Później muzycy zmienili nieco styl, głównie z powodu kłopotów zdrowotnych wokalisty, kierując się w kierunku metalu progresywnego i spokojnego rocka o dość depresyjnym wydźwięku. Ostatnie dwie płyty pokazały jednak, że Katatonia dalej jest głównie metalowym zespołem. Główny kompozytor grupy to gitarzysta Anders „Blakkheim” Nyström. Do tej pory Katatonia nakręciła pięć teledysków, do utworów: „My Twin”, „Deliberation”, „July”  oraz „The Longest Year”. Do składanki koncertowej „The Black Sessions” wydanej w roku 2005 dołączane jest DVD z koncertu w Krakowie.

Dead By April: Założona w 2007 roku kapela Dead by April to szwedzki zespół metalowy / pop z Göteborg, Szwecja. Zespół składa się z Pontus Hjelm (gitary, wokal, programowanie), Christoffer Andersson (wokal), Zandro Santiago (wokal), Marek Wesslen (bas) i Marek Rosell (perkusja). Na zespół tworzący w 2007 roku, Dead by April zadebiutowały nagrywania z własnej pt demo, który krążył po Internecie i szybko zyskał zainteresowanie w skali międzynarodowej. W 2009 roku zespół podpisał kontrakt z Universal Music. Debiutancki singiel „Losing You” był hitem i pozostał 1 miejscu na liście singli przez trzy tygodnie.

dEMOTIONAL – Tarassis jest drugim wydaniem albumu szwedzkiego melodic – metalowego zespołu dEMOTIONAL. dEMOTIONAL jest, jako zespół, stają się bardziej dojrzali i złączeni w czasie. Nagraniami w Studio PH (należy do, oraz zarządzana jest przez Pontus Hjelm, Dead By April) zespół eksperymentował z dźwiękiem i zyskał wpływy z różnych gatunków, które sprawiają że ich muzyka jest tym czym jest obecnie.

Coma – polski zespół rockowy założony w czerwcu 1998 roku w Łodzi. Muzyka grupy inspirowana jest dokonaniami takich zespołów jak Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin.
Zespół COMA jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

Proghma¬C to gdańska formacja płynnie poruszająca się między wieloma gatunkami: progresywnym metalem, post rockiem, fusion, transem czy ambientem. Początki siegają roku 2002. Zespół powstał z inicjatywy Tomasza Woltera (bass), Łukasza Kumańskiego (drums) oraz Pawła Smakulskiego (guitar, synths.). W 2005 roku po zaproszeniu do współpracy Piotra Gibnera(voc.) Proghma¬C rejestruje minialbum zatytułowany „Down In a spiral”.  Mimo, że „Down In a spiral” nie zostało wydane, odbiło się szerokim echem wśród fanów muzyki eksperymentalnej w Polsce i za granicą.
Do roku 2008 zespół zajmuje się poza sporadycznym koncertowaniem, komponowaniem materiału na pełnowymiarowe wydawnictwo, które zostaje zarejestrowane w Studio X z Szymonem Czechem w roli realizatora/producenta.

Po 4 latach Mrozu powraca jako ukształtowany artysta, który pokazuje, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Nowa płyta to świetnie brzmiąca eklektyczna kompilacja, pełna różnego rodzaju emocjonalnych zwrotów akcji, także dla bardziej wymagającego słuchacza. Na albumie pojawia się dużo energetycznych utworów, idealnie sprawdzających się na imprezach i koncertach, znajdziemy na nim również piosenki bardziej refleksyjne.

Wyraźnie wyczuwalna jest inspiracja dobrymi starymi brzmieniami r’n’b w stylu motown, usłyszymy także bardziej współczesne, zahaczające o klimat brytyjski produkcje, które okraszone zostały żywymi instrumentami. Wsparcie zespołu Mroza jest znakomicie wyczuwalne w nagraniach, co zdecydowanie uwydatni się czasie trasy koncertowej. Na nowym krążku Mrozu brzmi bardziej dojrzale i pewnie, a wokalnie udziela się również Tomson z Afromental oraz raper Frenchy. Większość utworów Mrozu wyprodukował razem z producentem znanym jako Dryskull, za mix i mastering płyty ponownie odpowiedzialny jest Marcin Bors, który znakomicie odnajduje się w vintage’owym brzmieniu. „Rollercoaster” to album dający sporą dawkę pozytywnego przekazu, zapewniający pełną rozrywki muzyczna.
Płyta spotkała się z pozytywnym przyjęciem fanów jak również krytyków co nie często idzie w parze. Pochodza z niej takie hity jak: „Rollercoaster”, „1000 metrów nad ziemią”, „Jak nie my to kto”, „ Poza Logiką” czy wykonany wspólnie z chórem Sound n’ Grace „Nic do stracenia”.

Grzegorz Hyży swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął… przypadkiem na jam session w jednym z poznańskich klubów. Od tego momentu podążał jasno określoną drogą, gdzie nie ma już mowy o przypadkach. Przełomem dla wokalisty okazał się udział w trzeciej edycji programu X-Factor, w którym zajął drugie miejsce. Czy kariera rozpoczęta od zdobycia popularności w telewizyjnym show ma rację bytu? Album Z całych sił ( grudzień 2014 – złota płyta) jest dowodem na to, że Hyży wiedział jak wykorzystać swoją szansę.
Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość – to wszystko sprawiło, że Grzegorz Hyży zadebiutował krążkiem, jakiego nie powstydziłby się nie jeden bardziej doświadczony artysta. Wydawnictwo pojawiło się na sklepowych półkach 27 maja 2014 roku, a pochodzą z niego m.in. single Na chwilę czy Wstaję. Za muzykę oraz produkcję albumu Z całych sił odpowiedzialny jest Tabb (Bartosz Zielony) – jeden z najbardziej nowatorskich i świeżo brzmiących producentów w Polsce. W ciągu ostatnich lat wyprodukował dziesiątki płyt i setki utworów jak np. Ważne Mezo i Kasi Wilk, czy Małe rzeczy Sylwii Grzeszczak. Jestem z tej płyty mega dumny – mówi kompozytor – To najlepsza muzyka jaką zrobiłem w życiu, a na to złożyło się doświadczenie, które zdobywałem latami…
Trzy przeboje radiowe „ Na chwilę”, „Wstaję” oraz „Pusty dom” znalazły się w pierwszej trójce polskiego Airplay.
Jednak „Z całych sił” to nie tylko piosenki, które słyszymy często w radiu. „Dług”, „Świt” czy „Drgania” to całkiem inna muzyczna podróż… a na koncercie moc i emocje.
20 marca podczas występu Grzegorza Hyżego w ERGO ARENIE będziemy mieli okazję sprawdzić, jak ta muzyka, oscylująca w klimacie z pogranicza rocka, popu i szeroko rozumianej alternatywy, brzmi na żywo. A z pewnością brzmi niesamowicie.

Tagi