13.05 Spotkanie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską

Już w piątek odbędzie się spotkanie ze słynną podróżniczką Elżbietą Dzikowską, współautorką programu telewizyjnego „Pieprz i wanilia”.

Termin: 13.05.2016 r., godz. 18.00
Miejsce: Empik – Galeria Bałtycka
Bilety: wstęp wolny

Życie Elżbiety Dzikowskiej jest podróżą. Znana twórczyni programu „Pieprz i wanilia” wydała nową książkę „Tam, gdzie byłam 2” (wyd. Bernardinum). O niezwykłych przygodach doświadczonych w Wenezueli, Kolumbii, Ekwadorze i Boliwii opowie już 13 maja na autorskim spotkaniu w salonie Empik Galeria Bałtycka.

Słynna podróżniczka, historyczka sztuki i sinolog twierdzi, że łączy w sobie pieprz z wanilią. Podobnie jak jej mąż Tony Halik, z którym odbyła podróże do setek miejsc i zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich zakątków świata. Najsłynniejsza polska podróżniczka prawie przez pół wieku była dziennikarką „Kontynentów”. O swoich przygodach opowiadała również słuchaczom radiowej Jedynki. Została odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i niewątpliwie jest skarbnicą wiedzy o najdalszych zakątkach globu.

„Tam, gdzie byłam 2” to książka nie tylko o podróżach po świecie, ale i tych bardzo prywatnych, życiowych. Elżbieta Dzikowska odsłania przed czytelnikami kulisy zawodowych perypetii. Opowieść o cywilizacjach prekolumbijskich, potomkach Inków i nieznanych zakątkach Kolumbii pozwala spojrzeć na świat oczami Polki, która Amerykę Łacińską odwiedziła aż kilkanaście razy. Prywatne wspomnienia mieszają się z szalonymi wyprawami i kinowymi zwrotami akcji.

Podczas piątkowego spotkania Elżbieta Dzikowska opowie o podróżach, w których realizuje się zawodowo i prywatnie. Wyprawy na krańce świata to niekończący się zbiór fascynujących historii.

ww