10-12.06 Wystawa site-specific „Architektura a zmysły”

Wystawa „Architektura a zmysły” to projekt site-specific, który został stworzony z myślą o budynku byłej jadalni wojskowej na terenie Garnizonu w Gdańsku Wrzeszczu.

Termin: 10-12.06.2016 r., wernisaż: 10.06.2016 r., godz. 19.00
Miejsce: Garnizon – Gdańsk Wrzeszcz, ulica Słowackiego 1, budynek nr 25
Bilety: wstęp wolny

FB

Główne tematy, wokół których poruszają się artyści to kwestie związane z tożsamością miejsca, jego funkcjami i historią lokalizacji. Zainicjowanie działań artystycznych w budynku ma na celu ożywienie zapomnianego i zdewastowanego pustostanu. Prace pokazywane na wystawie to przede wszystkim instalacje, które powstały z myślą o multisensorycznym odbiorze tej przestrzeni. Budynek jadalni jest dla nas punktem wyjścia
do badań relacji zachodzących pomiędzy zmysłami a architekturą.

Specyfika budynku wymaga surowej dyscypliny widzów. Jadalnia – obecnie pustostan – to miejsce, które ze względu na swoją długą historię wymaga specjalnych środków ostrożności. W związku z tym każdy, kto będzie chciał uczestniczyć w wystawie musi zapoznać się i zaakceptować warunki wejścia na jej teren (regulamin będzie dostępny przed wejściem do jadalni).

Artyści biorący udział: Maciej Bychowski, Aleksandra Ciapka, Jakub Danilewicz, Filip Ignatowicz, Magdalena Mellin, Agnieszka Piasecka, Małgorzata Sarnecka, Natalia Warwas -Błach

Kuratorki: Natalia Koralewska & Katarzyna Sobczak
Opieka merytoryczna: dr hab. Anna Królikiewicz

Wystawa jest projektem kuratorskim realizowanym w ramach egzaminu magisterskiego kuratorek na kierunku Edukacja artystyczna w Międzywydziałowym Instytucie Nauk o Sztuce w ASP Gdańsk.

Publiczna obrona projektu odbędzie się w budynku w dniu 10.06 o godzinie 10.00
After: Sztuka Wyboru – Ciepłe Kraje zagra Jakub Knera