03.08 Pasta z chwasta, ogród Instytutu Sztuki Wyspa

PASTA Z CHWASTA


3 sierpnia (niedziela)
Godz. 14:00 / ogród Instytutu Sztuki Wyspa 

Wstęp wolnyAlternativa, Nieużytki Sztuki oraz Kuchnia Społeczna Trójmiasto zapraszają na wydarzenie – Pasta z chwasta.

Będzie to V spotkanie z chwastami Arii Oklis w ramach Nieużytków Sztuki i jednocześnie XV edycja Kuchni Społecznej Trójmiasto. Spotykamy się w niedzielę 3.08 o 14:00 przy ulicy Doki 1 / 145 B w Otwartym Ogrodzie na dziedzińcu Instytutu Sztuki Wyspa (dawne tereny Stoczni Gdańskiej).

Pogadankę i spacer szlakiem chwastów jadalnych poprowadzi Aria Oklis, gdańska malarka, poetka, chwastolożka. Będzie okazja do zebrania chwastów – okazów do swojego zielnika. Aria uczyła się o chwastach od swojej babci, przedwojennej farmaceutki.

W Kuchni Społecznej zasady są takie jak zwykle. Przynosimy własną potrawę z produktów pochodzenia roślinnego. Na przybyłych czekać będzie poczęstunek z chwastów przygotowany przez gospodarzy ale zachęcamy też do samodzielnych eksperymentów z pokrzywą lub koniczyną. Przepisów można szukać na stronie Nieużytków Sztuki (http://www.nieuzytkisztuki.pl/gdansk) – codziennie będziemy dokładać nowe. Oczywiście zapraszamy także z tradycyjnymi „bezchwastowymi” daniami wegańskimi :)

W wyjątkowych przypadkach braku potrawy prosimy o wrzucenie do puchy 15 zł. Zebrane środki przeznaczymy na Pracownię na rzecz Wszystkich Istot http://pracownia.org.pl/

Prosimy również, w miarę możliwości, o przyniesienie własnych talerzy i sztućców.

3.08_ns_plakat171487299_zoom
Materiał nadesłany